Wspólny projekt Energy Micro i LNI z dziedziny aplikacji medycznych

 

 

 

Firma Energy Micro we współpracy z Lamprey Energy Inc. (LNI) przygotowała platformę, na bazie której możliwe jest tworzenie aplikacji medycznych takich jak system monitoringu medycznego. Platforma wykorzystuje zestaw uruchomieniowy dla mikrokontrolerów EFM32 firmy Energy Micro, oprogramowanie HealthLink firmy Lamprey Energy Inc. oraz certyfikowany przez Continua Health Alliance sterownik USB i stos protokołów komunikacyjnych.

Continua jest międzynarodową organizacją zajmującą się promocją rozwiązań typu plug-and-play oraz end-to-end w osobistych urządzeniach medycznych, a także certyfikacją i zapewnianiem współpracy między urządzeniami. W 2008 organizacja podpisała z firmą LNI kontrakt na rozwój stosu protokołów Continua Enabling Software Library (CESL), dzięki któremu powstał m.in. menedżer stosu protokołów Continua 20601 nazwany HealthLink.

Oprócz sterownika USB, to właśnie implementacja HealthLink oraz protokołów współpracy z popularnymi systemami, takimi jak Android, Linux, Windows oraz iOS stanowiła wkład LNI w kolaboracyjny projekt z Energy Micro. Protokoły te pozwalają użytkownikom przenosić dane bezpośrednio do odbiorników Continua z użyciem interfejsów Bluetooth, Bluetooth LE i ZigBee. Dane te można gromadzić i utrzymywać na internetowej platformie Microsoft HealthVault. Urządzenia można skonfigurować także do komunikacji w chmurze z użyciem HealthLink Cloud firmy LNI – zestawu oprogramowania dla serwerów, który pozwala wysyłać i odbierać dane oraz udostępniać je w całym rozproszonym systemie.

Zastosowana w projekcie platforma demonstracyjna jest oparta o wyposażone w interfejs USB wersje mikrokontrolerów z linii Leopard oraz Giant Gecko z rdzeniem ARM Cortex-M3. System będzie mógł pracować także z mającymi niedługo pojawić się w produkcji układami zmiennoprzecinkowymi Wonder Gecko z rdzeniem ARM Cortex-M4.

Wersja demonstracyjna projektu jest dostępna nieodpłatnie dla użytkowników zestawu ewaluacyjnego EFM32 Giant Gecko STK. Do pobrania jest przykładowy kod dla środowiska Simplicity Studio, a oprogramowanie HealthLink firmy LNI można znaleźć na stronie.

O autorze