LED-owe zamienniki żarówek halogenowych firm Seoul i Verbatim

 

LED-owe zamienniki żarówek halogenowych firm Seoul i Verbatim

Portfolio firmy Verbatim w zakresie wysokiej jakości lamp LED wciąż rośnie. Chcąc odpowiedzieć na rynkowe zapotrzebowanie na oświetlenie LED-owe o charakterystyce podobnej do lamp halogenowych, firma połączyła siły z Seoul Semiconductor. Wynikiem jest zapowiedź nowej linii zamienników halogenówek, opartych o technologię nPola opatentowaną przez Seoul.

Technologia nPola wykorzystuje epitaksję, zachodzącą na podłożu z azotku galu, które dostarcza firma-matka Verbatima, Mitsubishi Chemical Corporation, zastępującym węglik krzemu lub szafir. Technologia minimalizuje defekty w warstwie aktywnej i pozwala osiągać gęstości prądu w diodach LED 5 do 10 razy większe niż w konwencjonalnych rozwiązaniach. Skutkuje to 5 do 10 razy jaśniejszym światłem emitowanym przy takim samym rozmiarze czipu.

Pierwsze serie nowych lamp będą obejmowały obudowy MR16, ze szczególnym naciskiem na zamiennik 50-watowych żarówek halogenowych w tych obudowach. Taka zamiana pozwala, oczywiście, na spore oszczędności energetyczne, przy zachowaniu podobnych charakterystyk oświetlenia.

Lampy LED-owe Verbatim wykorzystujące technologię nPola zostały zaprezentowane na targach Lighting Japan w połowie stycznia, a ich masowa produkcja ma ruszyć w marcu bieżącego roku. Nowe lampy będą dostępne zwykłymi kanałami sprzedaży.

Firmy Verbatim i Seoul Semiconductor zapowiadają, że ich współpraca przy projektowaniu oświetlenia LED-owego będzie trwała.

Więcej informacji: Soyter Sp. z o.o., Klaudyn, ul. Ekologiczna 14/16, 05-080 Izabelin, http://www.soyter.pl.

O autorze