Webinarium poświęcone interfejsowi JESD204B

23.04.2013 r. firma Avnet Memec zorganizuje seminarium internetowe (tzw. webinarium) dotyczące szybkiego interfejsu transmisji cyfrowej JESD204B, używanego m.in. przez firmę Intersil.

Standard JESD204 został opracowany w 2006 r. w celu unormowania rozwiązań dostępnych na rynku oraz minimalizacji liczby wyprowadzeń i połączeń pomiędzy bardzo szybkimi konwerterami a urządzeniami odbierającymi od nich dane. Układy konwerterów używające tego standardu mogą przesyłać wyniki konwersji z prędkością do 3,125 Gbps (gigabitów na sekundę). Napięcie na linii sygnałowej zmienia się w zakresie od 0,72 do 1,23 V. Sygnał synchronizujący jest przesyłany wraz z danymi, co pozwala usunąć jedno połączenie elektryczne.

W 2008 r. wydana została pierwsza rewizja standardu. W JESD204A dodano możliwość równoległej transmisji danych z urządzeń, których szybkość przekraczała możliwości zwykłego standardu JESD204. Webinarium dotyczy kolejnej rewizji standardu: JESD204B. Pozwala on na transmisję danych z prędkością do 12,5 Gbps. Ponadto uzyskano stałe opóźnienia wszystkich przesyłanych danych, co daje pewność, że odtworzony po transmisji sygnał nie będzie zniekształcony.

Webinarium ma na celu zaznajomienie uczestników ze standardem, kładąc szczególny nacisk na trudności pojawiające się przy projektowaniu tak szybkich interfejsów. Program wydarzenia przedstawia się następująco:

  • Wprowadzenie
  • Podstawy JESD204
  • Diagram blokowy systemu JESD204B
  • Uwagi projektowe (m.in. o tym jak poprawnie zastosować JESD204B w projekcie PCB lub FPGA)
  • Przykłady (z wykorzystaniem zestawu ewaluacyjnego firmy Intersil)
  • Podsumowanie

O autorze