Analog Devices bardziej pomocne inżynierom

Portal EngineerZone to przejaw troski firmy Analog Devices o inżynierów pracujących z jej produkatmi oraz udana próba stworzenia zgromadzonej wokół tych produktów społeczności. Serwis funkcjonuje na zasadach publicznego forum czy też listy dyskusyjnej. Użytkownik zadający pytanie może zaznaczać która z odpowiedzi okazała się najbardziej przydatna.

Członkami społeczności są nie tylko inżynierowie z całego świata, ale także zatrudnieni przez firmę Analog Devices specjaliści, co sprawia, że uzyskanie wartościowych odpowiedzi na zadawane pytania jest bardziej prawdopodobne niż na innych forach internetowych. Od chwili założenia przed czterema laty, portal EngineerZone co roku podwaja swoją liczbę użytkowników.

Na portalu można zadawać pytania związane z produktami Analog Devices oraz ogólnie z elektroniką, między innymi z kowertertami, wzmacniaczami, układami radiowymi, MEMS, czujnikami, układami video i innymi. Zawartość forum jest podzielona na kategorie, a do dyspozycji użytkowników jest wyszukiwarka.

Teraz EngineerZone będzie także udzielało profesjonalnego wsparcia inżynierom, którzy w swoich projektach wykorzystują układy z zakresu przetwarzania sygnałów. Ponadto portal dostępny będzie na urządzeniach mobilnych oraz wzbogaci się o ranking najbardziej pomocnych użytkowników, sekcję wydarzeń prezentujących nowości branżowe oraz część materiałów publikowanych w magazynie Analog Dialogue.

Korzystanie z portalu jest bezpłatne, a rejestracja nie jest wymagana.

O autorze