LinkedIn YouTube Facebook
Szukaj

Wstecz
Aktualności

Nowy przekaźnik optoelektroniczny Panasonic

rys

Firma Panasonic rozszerzyła swoją ofertę przekaźników PhotoMOS o nowy wysokopojemnościowy model AQZ192, który może przełączać prądy do 10 A przy napięciu 60 V i cechuje się przy tym dużą szybkością przełączania oraz izolacją i niskim napięciem offsetu.

Nowy przekaźnik Panasonic może przełączać prądy z szerokiego zakresu wartości – dzięki pomijalnie małym stratom na wyjściu, maksymalny ciągły prąd obciążenia w temperaturze pokojowej został określony na 10 A. Przekaźnik cechuje się przy tym typową rezystancją w stanie włączenia 8 mΩ oraz izolacją między wejściem i wyjściem w stanie wyłączenia 3 kV(rms). Przełączanie jest bezkontaktowe, a dzięki temu szybsze i cichsze niż w przekaźnikach elektromagnetycznych. Czas włączania wynosi typowo 1 ms, a wyłączania 0,11 ms. Zastosowana dioda LED wysokiej czułości może pracować z prądem typ. 0,7 mA. Prąd upływu w stanie wyłączenia wynosi natomiast 10 uA. Producent podkreśla stałość charakterystyk elektrycznych przekaźnika w czasie.

Niska rezystancja w stanie włączenia i uzyskana dzięki temu wysoka wydajność prądowa czynią przekaźnik AQZ192 atrakcyjnym rozwiązaniem w wielu aplikacjach elektroniki mocy. W odróżnieniu od triaków, transoptorów i przekaźników półprzewodnikowych, przekaźnik Panasonica może być stosowany do przełączania sygnałów o amplitudach mniejszych niż setki mV. Wysokopojemnościowe przekaźniki PhotoMOS cechują się też wyjątkowo niskim spadkiem napięcia w stanie włączenia (offsetem), które pozwala na przełączanie sygnałów analogowych o małych amplitudach bez zniekształceń. Model AQZ192 sprawdzi się więc także w systemach pomiarowych, gdzie ważna jest stałą rezystancja w pętli i mały spadek napięcia na przekaźniku.

Przekaźnik AQZ192 jest dostępny w wąskiej obudowie SIL4 o wymiarach 24,5 x 20,5 x 4,5 mm.

Szczegółowe informacje można znaleźć w nocie katalogowej.

Więcej informacji: Soyter Sp. z o.o., Klaudyn, ul. Ekologiczna 14/16, 05-080 Izabelin, http://www.soyter.pl.