TIBBOcomp – zestaw startowy dla czytelników książki „Programowalne moduły Ethernetowe w przykładach”

Witamy na stronie supportowej książki „Programowalne moduły Ethernetowe w przykładach”, która ukazała się nakładem Wydawnictwa BTC w lutym 2013 roku. Oprócz podstawowych informacji o książce przedstawiamy także możliwości i wyposażenie zestawu startowego o nazwie TIBBOcomp, jaki został przygotowany z myślą o czytelnikach zamierzających szybko rozpocząć własne badania możliwości programowalnych modułów Ethernetowych EM1202 i EM500 firmy Tibbo.

O książce

Książka jest kompendium poświęconym nowoczesnym, programowalnym i konfigurowalnym interfejsom sieciowym (ethernetowym), coraz powszechniej stosowanym w systemach telemetrycznych, monitoringu i alarmowych, systemach zdalnego sterowania i regulacji, automatyce i wielu innych aplikacjach. Ich liczba błyskawicznie rośnie wraz z rozpowszechnianiem się przewodowego i bezprzewodowego dostępu do Internetu, a także coraz tańszej i prostszej implementacji lokalnych sieci zastępujących inne media komunikacyjne.
Autor przedstawia w książce – poza krótkim wprowadzeniem teoretycznym – przykłady aplikacji przygotowanych w języku Basic dla programowalnych modułów ethernetowych produkowanych przez firmę Tibbo. Przykłady bazują na uniwersalnym zestawie startowym, który umożliwia przetestowanie wszystkich aplikacji przedstawionych w książce i przygotowanie wielu własnych rozwiązań.

Książka jest dostępna w księgarniach technicznych na terenie całego kraju, a także wysyłkowo w KAMAMI.pl, można ją także zamówić bezpośrednio w Wydawnictwie BTC.

 

 

Czytelnicy preferujący elektroniczne wersje książek mogą zamówić prezentowaną książkę w wersji e-book.


O autorze książki

Marcin Chruściel jest absolwentem Wydziału Elektroniki Politechniki Wrocławskiej. Zawodowo zajmuje się projektowaniem oraz budową przemysłowych systemów pomiarowych i testujących, dzięki swoim doświadczeniom zawodowym przygotował i opublikował w 2008 książkę „LabVIEW w praktyce„, która ukazała się nakładem Wydawnictwa BTC.

Jest także współpracownikiem miesięcznika „Elektronika Praktyczna”, w której opublikował wiele artykułów związanych z elektroniką, a także aplikacjami urządzeń komunikujących się przez Ethernet.

 

TIBBOcomp – płytka bazowa dla modułów Tibbo EM500, EM1202 i GA1000

 

TIBBOcomp to płytka bazowa umożliwiająca łatwy start z miniaturowymi programowalnymi modułami Ethernetowymi firmy Tibbo (EM500 lub EM1202) oraz siecią WiFi (GA1000). Wyposażono ją w konwerter poziomów napięć RS232, przyciski oraz diody LED, które użytkownik może wykorzystać we własnej aplikacji.

Płytka TIBBOcomp jest (do wyczerpania zapasów) dostępna bezpłatnie, jako promocyjny dodatek do książki „Programowalne moduły Ethernetowe w przykładach”. Promocja obejmuje wyłącznie książki kupione w sklepie KAMAMI.pl. Sponsorami bezpłatnych zestawów TIBBOcomp są: firmy Soyter Components oraz KAMAMI.pl.

 

Właściwości płytki TIBBOcomp:

  • Zasilanie 5 V przez gniazdo mini USB
  • Wbudowany konwerter poziomów napięć RS232 + gniazdo DB9F
  • Wbudowane gniazdo RJ45 (Ethernet)
  • Konfiguracja sprzętowa za pomocą jumperów
  • Wbudowany stabilizator napięcia zasilającego
  • 8 diod LED oraz 8 przycisków do dyspozycji użytkownika
  • 3 diody statusowe, w tym sygnalizacja napięcia zasilania
  • Gniazdo żeńskie DB9 RS232
  • Możliwość zamontowania modułów firmy Tibbo: EM500, EM1202 oraz GA1000 (WiFi). Moduły nie wchodzą w skład zestawu!

 

 Schemat elektryczny płytki TIBBOcomp (poniżej do pobrania w PDF i SCHDOC)

 

 

Prezentacja działania przykładowych programów z książki

 

 

Prezentacja wyposażenia płytki drukowanej zestawu TIBBOcomp

 

 

Do pobrania

O autorze