LinkedIn YouTube Facebook
Szukaj

Newsletter

Proszę czekać.

Dziękujemy za zgłoszenie!

Wstecz
Aktualności

Pomiarowy zestaw ewaluacyjny firmy Intersil oparty na płytce Freedom

Pomiarowy zestaw uruchomieniowy firmy Intersil oparty na płytce Freedom

Firma Intersil poszerzyła swoją ofertę o nowy zestaw ewaluacyjny, mający stanowić projekt referencyjny dla aplikacji wymagających pomiaru sygnałów o bardzo małych amplitudach, pochodzących z termopar i tensometrów. Zestaw, nazwany krótko „Thermocouple and Strain Gauge Reference Design”, wykorzystuje podzespoły pomiarowe Intersil oraz kompletną płytkę uruchomieniową z linii Freedom firmy Freescale z mikrokontrolerem Kinetis serii L.

Pomiarowa część zestawu obejmuje termoparę typu K z kompensacją zimnego złącza oraz obwód obsługujący tensometr. Napięcia z termopary przetwarzane są z pomocą wzmacniacza o zerowym dryfcie ISL28134, źródła odniesienia ISL21090, cyfrowego potencjometru ISL22317 oraz 24-bitowego przetwornika A/C sigma-delta ISL26102.

Obwód obsługujący tensometr, będący dodatkowym modułem zestawu jest rozwiązaniem mostkowym, pozwalającym na ekstrakcję sygnałów pomiarowych o niskich poziomach z sygnałów o składowej wspólnej rzędu 10 V i więcej. Wykorzystane zostały tu: wzmacniacz pomiarowy ISL28617, to źródło napięcia odniesienia ISL21090 oraz przetwornik ISL26102.

 

 

 

 

Służąca do obróbki wyników pomiaru i sterowania płytka uruchomieniowa FRDM-KL25Z wyposażona jest w 32-bitowy w mikrokontroler Kinetis L (MKL25Z128VLK4) z rdzeniem Cortex-M0+ i 128 kB pamięci Flash oraz 16 kB SRAM.

Temperaturę mierzoną przez termoparę można podglądać za pomocą programu demo na komputerze zasilającym platformę przez USB, w formie numerycznej lub graficznej. Błąd pomiaru jest ograniczony do +/-0,75%.

Całość ma formę dwóch płytek – „matki” i „córki” – i jest zasilana ze złącza mini USB na płytce Freescale Freedom, a uzyskane z niego 5 V jest obniżane za pomocą układu ISL80101 do 3,3 V, a następnie podwyższane do 12 V przez przetwornicę ISL97516. Pozostałe potrzebne poziomy napięcia (10 V, +/- 5 V) są generowane przez pompę ładunkową ICL7660 i stabilizator liniowy ISL80138.

Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie produktowej poświęconej temu zestawowi demonstracyjnemu.

Polski portal branżowy dedykowany zagadnieniom elektroniki. Przeznaczony jest dla inżynierów i konstruktorów, projektantów hardware i programistów oraz dla studentów uczelni technicznych i miłośników elektroniki. Zaglądają tu właściciele startupów, dyrektorzy działów R&D, zarządzający średniego szczebla i prezesi dużych przedsiębiorstw. Oprócz artykułów technicznych, czytelnik znajdzie tu porady i pełne kursy przedmiotowe, informacje o trendach w elektronice, a także oferty pracy. Przeczyta wywiady, przejrzy aktualności z branży w kraju i na świecie oraz zadeklaruje swój udział w wydarzeniach, szkoleniach i konferencjach. Mikrokontroler.pl pełni również rolę patrona medialnego imprez targowych, konkursów, hackathonów i seminariów. Zapraszamy do współpracy!