IAR EWARM – teraz również dla mikrokontrolerów Infineon XMC1000

Firma IAR Systems ogłosiła, że jej środowisko programistyczne EWARM (Embedded Workbench for ARM) umożliwia od teraz pisanie i debugowanie aplikacji dla mikrokontrolerów XMC1000.

XMC1000 to pierwsza w ofercie firmy Infineon rodzina mikrokontrolerów z rdzeniem ARM Cortex-M0. Reprezentują ją trzy serie układów: XMC1100, XMC1200 oraz XMC1300. Mają one stanowić atrakcyjną alternatywę dla mikrokontrolerów 8-bitowych, oferując znacznie wyższą wydajność za porównywalną cenę. Mikrokontrolery XMC1000 przeznaczone są do wykorzystania w aplikacjach przemysłowych. Oprócz standardowych peryferiów takich jak interfejsy komunikacyjne i timery, część modeli została wyposażona dodatkowo w zaawansowane zasoby przewidziane dla aplikacji aplikacji oświetleniowych używających diod LED oraz aplikacji sterowania silnikiem.

Warto wspomnieć, że środowisko EWARM od początku 2012 r. pozwala na tworzenie oprogramowania dla wszystkich układów XMC4000. XMC4000 to pierwsza w ofercie firmy Infineon rodzina mikrokontrolerów z rdzeniem ARM Cortex-M4.

O autorze