LinkedIn YouTube Facebook
Szukaj

Newsletter

Proszę czekać.

Dziękujemy za zgłoszenie!

Wstecz
Aktualności

Webinarium dotyczące mikrokontrolerów LPC4300 i płytki LPC4357-EVB

Webinarium_dotyczace_mikrokontrolerow_LPC4300_i_plytki_LPC4357EVB

Newark element14 oraz NXP zorganizują seminarium internetowe poświęcone mikrokontrolerom LPC4300 i płytce ewaluacyjnej LPC4357-EVB. 

LPC4300 to rodzina produkowanych przez firmę NXP mikrokontrolerów, które wyróżniają się dwurdzeniową architekturą. W każdym układzie z tej rodziny zintegrowano rdzeń ARM Cortex-M4 i ARM Cortex-M0. Oba rdzenie korzystają ze wspólnych zasobów wewnętrznych układu: pamięci (Flash i SRAM) i licznych peryferiów. 

LPC4357-EVB to nazwa płytki ewaluacyjnej dla układów LPC4300. Płytkę wyposażono w mikrokontroler LPC4357, układy pamięci, wyświetlacz, obwód audio, gniazda sygnałowe, złącze na kartę pamięci, przełączniki, przyciski, diody LED, akcelerometr i obwód zasilania. Płytka LPC4357-EVB została opisana przez nas szerzej tutaj

Webinarium składać się będzie z dwóch części. Podczas pierwszej części inżynier z firmy NXP omówi wybrane aspekty związane z mikrokontrolerem LPC4357, w tym:

  • rdzeń ARM Cortex-M0 jako rozwiązanie odciążające rdzeń ARM Cortex-M4 z wykonywania zadań związanych ze sterowaniem i operacjami wejścia/wyjścia,
  • używanie wbudowanego kontrolera wyświetlaczy LCD oraz bibliotek graficznych emWin do tworzenia interfejsów użytkownika,
  • możliwości wbudowanego podwójnego kontrolera USB host/device oraz dedykowanego mu bezpłatnego oprogramowania,
  • interfejs SPIFI przeznaczony do komunikowania się mikrokontrolera z układami pamięci Flash,
  • unikalne peryferia firmy NXP: State Configurable Timer, Serial GPIO.

Podczas drugiej części webinarium inżynier z firmy Newark element14 omówi cechy płytki ewaluacyjnej LPC4357-EVB, w tym dostępne narzędzia i oprogramowanie.

Webinarium odbędzie się 3 kwietnia 2013 r. Bardziej szczegółowe informacje dostępne są na stronie www portalu element14

Polski portal branżowy dedykowany zagadnieniom elektroniki. Przeznaczony jest dla inżynierów i konstruktorów, projektantów hardware i programistów oraz dla studentów uczelni technicznych i miłośników elektroniki. Zaglądają tu właściciele startupów, dyrektorzy działów R&D, zarządzający średniego szczebla i prezesi dużych przedsiębiorstw. Oprócz artykułów technicznych, czytelnik znajdzie tu porady i pełne kursy przedmiotowe, informacje o trendach w elektronice, a także oferty pracy. Przeczyta wywiady, przejrzy aktualności z branży w kraju i na świecie oraz zadeklaruje swój udział w wydarzeniach, szkoleniach i konferencjach. Mikrokontroler.pl pełni również rolę patrona medialnego imprez targowych, konkursów, hackathonów i seminariów. Zapraszamy do współpracy!