LinkedIn YouTube Facebook
Szukaj

Wstecz
Aktualności

Szybkie przetworniki A/C z oferty Analog Devices w zestawie FPGA Mezzanine Card

Płytka FPGA Mezzanine Card z szybkimi przetwornikami A/C

Firma Analog Devices zaprezentowała nową płytka ewaluacyjną o nazwie AD9250-FMC-250EBZ. Plytka zaprojektowana została z myślą o współpracy z układami FPGA firmy Xilinx i przeznaczona jest do realiacji konwersji sygnałów z postaci analogowej do cyfrowej.

Zastosowane w płytce ewaluacyjnej przetworniki  A/C to modele AD9250. Są to 14-bitowe, dwukanałowe przetworniki, mogące próbkować sygnał z częstotliwością do 250 MSPS (megasamples per second) przy stosunku sygnału do szumu (SNR) wynoszącym 70,6 dB. Są one wyposażone w interfejs komunikacyjny JESD204B, pozwalający na transmisję informacji z prędkością do 5 Gb na sekundę.

Płytka oparta jest o standard FMC (od ang. FPGA Mezzanine Card), umożliwiający połączenie jej i wykorzystanie z platformami FPGA firmy Xilinx: ML605, KC705 lub VC707. Są to zestawy ewaluacyjne pozwalające na projektowanie bardzo zróżnicowanych systemów. W połączeniu z płytką ewaluacyjną AD9250-FMC-250EBZ otrzymują one dodatkowo możliwość szybkiego i dokładnego próbkowania sygnałów analogowych.

FMC to standard definiujący przede wszystkim fizyczne połączenie (gniazdo i złącze) płytek bazowych wykorzystujących układ FPGA oraz dedykowanych dla nich płytek rozszerzeniowych. Został opracowany przy współpracy producentów układów FPGA z ich użytkownikami. FMC to nowy standard ANSI, mający uzupełnić ofertę stosowanych dotychczas standardów PMC, XMC i AMC.

Cena zestawu AD9250-FMC-250EBZ wynosi 565 USD. Więcej informacji można znaleźć na portalu Analog Devices Wiki.