Warsztaty Zynq-7000 All Programmable SoC

Warsztaty Zynq-7000 All Programmable SoC

Firma Silica zaprasza do uczestnictwa w warsztatach poświęconych układom Zynq-7000 All Programmable System on Chip, które odbędą się 7 i 8 maja 2013 r. w Warszawie.

Produkowane przez firmę Xilinx układy Zynq-7000 EPP zostały wprowadzone do produkcji w 2011 r, o czym pisaliśmy tutaj. Stanowią one pierwsze na rynku połączenie logiki programowalnej z dwurdzeniowymi procesorami ARM Cortex-A9.

Nowsze układy Zynq-7000 AP (All Programmable) są wyposażone w szybszy procesor, taktowany częstotliwością 1 GHz. Cały układ składa się z konfigurowalnych lub programowalnych elementów (stąd nazwa): procesora, układu FPGA, portów wejściowych i wyjściowych i technologii AMS (Analog Mixed Signal), służącej do konwersji sygnałów.

Powstał także szereg narzędzi, nazywany „ekosystemem”, wspomagających zarówno inżynierów zajmujących się sprzętem jak i programistów. Firma Xilinx, we współpracy z innymi wiodącymi firmami rynku elektronicznego, udostępnia między innymi: kilka zestawów ewaluacyjnych, model dla emulatora QEMU, port systemu Android, porty popularnych systemów czasu rzeczywistego (m. in. FreeRTOS), narzędzia do tworzenia, kompilacji oraz debugowania kodu źródłowego, a także oprogramowanie do konfiguracji sprzętu i układu FPGA.

Warsztaty, organizowane przez firmę Silica, dają niepowtarzalną okazję na poznanie tych popularnych układów.

Pierwsza część zajęć, która odbędzie się 7 maja ma charakter wprowadzenia do obsługi układów Zynq-7000. Program zajęć obejmuje opis architektury układu, peryferiów i naukę używania podstawowych narzędzi wspomagających inżynierów. Oprócz zajęć teoretycznych, odbędą się także warsztaty praktyczne.

Druga część, zaplanowana na 8 maja ma za zadanie pokazać proces instalacji systemu GNU/Linux oraz nauczyć użytkowników podstaw pisania sterowników w tym systemie. Jest ona przeznaczona dla osób znających ten system operacyjny oraz umiejących programować w języku C.

Na warsztaty Zynq-7000 All Programmable SoC SpeedWay Design Workshops już można zarejestrować się na stronie firmy Silica.

O autorze