Rozwiązania Taitien dla sieci Smart Grid

Rozwiązania Taitien dla sieci Smart Grid

Inteligentne sieci energetyczne, zwane Smart Grid, są jednym z ciekawszych trendów w dzisiejszej energetyce, mających służyć ograniczeniu strat i kosztów dostarczania energii. Sercem tych rozwiązań są technologie inteligentnych pomiarów (Smart Metering), pozwalające na automatyczny odczyt wyników (AMR) i dwukierunkową komunikację między urządzeniami pracującymi po stronie konsumenta i umożliwiające tym samym automatyczny nadzór i sterowanie. Firma Taitien, specjalizująca się w produkcji elementów elektronicznych związanych z generowaniem i sterowaniem częstotliwością, ma w swojej ofercie szeroki wybór podzespołów, stanowiących kompletny zestaw rozwiązań dla inteligentnych sieci energetycznych w zakresie taktowania.

Aby uzyskać synchronizację pomiędzy różnymi urządzeniami w sieci Smart Grid można wykorzystać precyzyjne oscylatory OCXO (Oven-Controlled Crystal Oscillators) lub wzorce atomowe, używane często jako systemowe zegary referencyjne. Do nadajników radiowych w inteligentnych miernikach oraz urządzeniach DCU (Data Collection Unit) firma oferuje z kolei precyzyjne, niskoszumne i niewielkich rozmiarów oscylatory skompensowane temperaturowo TCXO. Co więcej, Taitien dostarcza także oscylatory krystaliczne wysokiej częstotliwości, przydatne przy realizacji komunikacji w standardach przewodowych, np. PLC czy Ethernet. Firma ma też w ofercie spory wybór niedrogich oscylatorów potrzebnych do realizacji łączności bezprzewodowej w takich standardach jak ZigBee czy Wi-Fi, używanych w często w elektronice konsumenckiej oraz urządzeniach pracujących w sieciach Smart Grid.

Dzięki zintegrowanemu procesowi produkcji i możliwości rozbudowanego testowania wykonanych podzespołów, firma Taitien gwarantuje wysoką jakość i wydłużony czas pracy, konieczny w systemach Smart Grid, z zasady działających przy minimalnej ingerencji człowieka. Warto przypomnieć, że Taitien ma ponad 35 lat doświadczenia w swojej branży.

Szczegółowych informacji można szukać na stronie firmy.

Więcej informacji: Soyter Sp. z o.o., Klaudyn, ul. Ekologiczna 14/16, 05-080 Izabelin, http://www.soyter.pl.

O autorze