Webinarium o narzędziach do tworzenia aplikacji w języku Java dla mikrokontrolerów STM32

Firma ST Microelectronics zorganizuje webinarium poświęcone rozwiązaniu o nazwie STM32-Java. Jest to opracowany wspólnie przez firmy ST Microelectronics oraz IS2T zestaw narzędzi pozwalających na tworzenie aplikacji dla mikrokontrolerów z rodziny STM32 przy użyciu języka programowania Java. Platforma może zostać wykorzystana np. do przygotowania funkcjonalnego interfejsu użytkownika prezentowanego na wyświetlaczu.
STM32-Java składa się między innymi z IDE (Integrated Development Environment), kompilatora Javy, kilku platform Javy dla układów STM32, bibliotek i innych narzędzi powiązanych. Więcej o STM32-Java pisaliśmy tutaj.
Webinarium odbędzie się 30 kwietnia 2013 r. Formularz rejestracji dostępny jest na stronie www firmy ST Microelectronics.


Scanway dostarczy trzy teleskopy do obserwacji Ziemi dla EnduroSat
XTPL sprzedał pierwszy moduł UDP do Japonii
Rosnące znaczenie mocy przyłączeniowych dla inwestycji w centra danych w Polsce 

![https://www.youtube.com/watch?v=gHcP8AajoN4 Szymon Robak oprowadza po katowickim Laboratorium Badań Kompatybilności Elektromagnetycznej w Sieć Badawcza Łukasiewicz - Instytucie Sztucznej Inteligencji i Cyberbezpieczeństwa. Zapraszamy na film! [materiał redakcyjny]](https://mikrokontroler.pl/wp-content/uploads/2026/06/Szymon-Robak-tytulowe.png)
![https://www.youtube.com/watch?v=BgxJVTwYJ-s Zapraszamy do obejrzenia filmu i wysłuchania krótkich wypowiedzi prelegentów Hardware Forum 2026 i organizatorów majowej konferencji dla inżynierów z branży elektronicznej: Konrad Bruliński z Lemontech, prof. Krzysztof Kulpa z Politechniki Warszawskiej, Zbigniew Huber z FLC, Ewa Załupska z firmy KROK, Jerzy Kozieł z MPTECH, Grzegorz Potyralski z VIGO Photonics, dr Krzysztof Czuba z Politechniki Warszawskiej, Anna Beata Kalisz Hedegaard z Quantum Security Defence, Adrian Cichosz z Elhurt Dystrybucja Anna Kamińska z Creotech Quantum, oraz Łukasz Jaeszke i Adam Jaeszke z TEK.day [materiał redakcyjny]](https://mikrokontroler.pl/wp-content/uploads/2026/05/tytulowe-film-1.png)


