LinkedIn YouTube Facebook
Szukaj

Wstecz
Aktualności

Nowa wersja oprogramowania DesignSpark PCB

Nowa wersja oprogramowania DesignSpark PCB

Firma RS Components (RS) zaprezentowała najnowszą wersję DesignSpark PCB, profesjonalnego oprogramowania do projektowania PCB. DesignSpark PCB 5.0 – bezpłatne narzędzie oferowane przez RS ma dwie dodatkowe funkcje – „Online Design Rule Checking” i „magistrale” – które zostały wprowadzone, aby zredukować czas projektowania i zminimalizować błędy podczas procesu projektowania.

Nowa wersja opiera się na poprzedniej wersji DesignSpark PCB wprowadzonej w październiku 2012 roku, która umożliwiła dostęp do wiodącej w branży biblioteki komponentów ModelSource, usługę wyceny PCB i funkcję wyceny BOM (zestawienia materiałowego).

Funkcja „Design Rule Checking” (DRC) określa, czy fizyczny układ graficzny zintegrowanego obwodu spełnia serię zalecanych parametrów – czyli zasad projektowania. DRC jest istotnym etapem w trakcie fizycznej weryfikacji projektu, zwykle wykonywanym w fazie postprojektowania. Online DRC stanowi postęp w zakresie tego procesu i pozwala inżynierom na wykrywanie błędów w czasie rzeczywistym w fazie projektowania i naświetlanie problemów przed ukończeniem projektu i układu. Dołączenie DRC do DesignSpark PCB w wersji 5.0 jest znaczącym dodatkiem do funkcjonalności oprogramowania, umożliwiającym użytkownikowi istotne zredukowanie czasu pracy, gdyż błędy można skorygować natychmiast, z minimalnym wpływem na pozostałe elementy projektu, zapewniając maksymalny zysk i niezawodność.

Drugim usprawnieniem w DesignSpark PCB 5.0 jest funkcja „magistrale”. Dzięki niej zamiast rozrysowywania i/lub oznaczania indywidualnych przewodów na schemacie połączeń, pojedynczy „przewód magistrali” może symbolizować powiązane przewody, co upraszcza końcowy schemat połączeń. To pozwala również na symulację i debugowanie z minimalną liczbą błędów.

Więcej informacji o nowej wersji oprogramowania DesignSpark PCB można znaleźć na stronie www produktu.

Autor: RS Components