Nowy demodulator kwadraturowy CML

Nowy demodulator kwadraturowy CML

Firma CML Microcircuits poszerzyła ofertę o nowy model demodulatora kwadraturowego, wyposażony w pętlę PLL i oscylator VCO, a ponadto cechujący się szerokim pasmem częstotliwości pracy oraz niskim zużyciem energii. Demodulator, nazwany CMX972, sprawdzi się w układach z superheterodyną o częstotliwości pośredniej sięgającej do 300 MHz, ale może też być używany w systemach o niskiej częstotliwości pośredniej, a nawet tych konwertujących do pasma podstawowego.

Demodulator może pracować z sygnałami o częstotliwościach od 20 MHz do 300 MHz, a maksymalna dopuszczalna szerokość pasma sygnału wejściowego to 10 MHz. Układ CMX972 jest wyposażony w konfigurowalny tor korekcji fazy i wzmocnienia. Jeśli chodzi o dopasowanie faz, to jest ono wykonywane z błędem poniżej jednego stopnia (producent podaje przykładowe konfiguracje sterujące dla całego dozwolonego pasma sygnałów wejściowych, mające dawać błąd tylko 0.06o), a dopasowanie wzmocnienia zachodzi z błędem mniejszym niż 0.5 dB. Oprócz wspomnianej pętli PLL i oscylatora VCO, demodulator jest też wyposażony w dodatkowe wzmacniacze różnicowe, pracujące w paśmie podstawowym, które są do dyspozycji, co czyni układ bardziej elastyczny.

Niewielka, zoptymalizowana pod katem zastosowań RF, 32-pinowa obudowa VQFN, w połączeniu w niewielkimi wymaganiami, jeśli chodzi o elementy zewnętrzne, sprawiają, że demodulator CMX972 jest bardzo dobrym wyborem dla systemów z ograniczoną ilością miejsca. Układ zasilany jest napięciem od 3.0 do 3.6 V, a sterowanie nim odbywa się przez interfejs szeregowy.

Demodulator tego typu może znaleźć zastosowanie w bezprzewodowych terminalach danych, mobilnych radiostacjach HF/VHF i UHF, systemach radiowych dla potrzeb lotnictwa, odbiornikach radia programowalnego (SDR) i terminalach satelitarnych.

Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie produktowej. Warto na nią zajrzeć także dlatego, że portal firmy CML Microcircuits ma teraz nową szatę graficzną.

Więcej informacji: Soyter Sp. z o.o., Klaudyn, ul. Ekologiczna 14/16, 05-080 Izabelin, http://www.soyter.pl.

O autorze