Moduł Bluetooth TI SN2100 w ofercie firmy Murata

Moduł Bluetooth TI SN2100 w ofercie firmy Murata 

Firma Murata wprowadziła do swojej oferty moduł Bluetooth oparty na kontrolerze CC2560A firmy Texas Instruments. Moduł nazwany jest SN2100 i na powierzchni 16 x 17,5 mm mieści sterownik Bluetooth, część radiową, oscylator TCXO, wzmacniacz oraz antenę, czyli stanowi rozwiązanie komunikacyjne, które do działania wymaga dołączenia tylko mikrokontrolera sterującego.

SN2100 jest modułem Bluetooth wysokiej mocy (klasy 1) i cechuje się czułością –92 dBm, a nadawać może z mocą +18 dBm. Daje to budżet łącza wynoszący 110 dBm, co jest wynikiem lepszym niż w przypadku większości modułów Bluetooth na rynku. Moduł obsługuje standard Bluetooth 2.0, ale bez EDR. Na pokładzie ma nie tylko wspomniany oscylator z kompensacją zmian temperatury (TCXO) o częstotliwości 38,4 MHz, ale też zegarowy oscylator kwarcowy 32 kHz.

Jako interfejs do hosta służy UART/PCM, a komunikacja odbywa się standardowo w warstwie HCI. Stos Bluetooth, obejmujący wyższe warstwy, musi być więc obsługiwany przez mikrokontroler sterujący. Stosy takie, dostarczone przez firmę Stonestreet One są zaimplementowane np. w zestawach ewaluacyjnych MSP430 i Stellaris firmy Texas Instruments. Obsługują one m.in. profile SPP i A2DP.

Moduł SN2100 może pracować w temperaturach od –40 do +85oC i ma certyfikacje FCC i CE. Jest dostępny w obudowie LGA o wymiarach 17,5 x 16 x 2 mm. Zasilany jest napięciem 2,2 – 3,3 V.

Moduł tego typu dobrze sprawdzi się np. w automatyce budynkowej lub w przemysłowych systemach sterowania, wymagających zwykle stosunkowo dużych zasięgów transmisji.

Szczegółowe informacje o module SN2100 można znaleźć na stronach firmy Murata, a o kontrolerze CC2560A – na stronach Texas Instruments.

 

 

O autorze