Praktyczne warsztaty z zestawami SoCrates wyposażonymi w układ Altera SoC

Praktyczne warsztaty z zestawami SoCrates wyposażonymi w układ Altera SoC

Firma EBV Elektronik zorganizuje praktyczne warsztaty, na których będzie można zaznajomić się z zestawami SoCrates.

SoCrates Starter Kit to zestawy ewaluacyjne, których głównym komponentem jest układ typu SoC firmy Altera (model Cyclone V), w którym zintegrowano układ FPGA oraz mikroprocesor z rdzeniem ARM Cortex-A9. Układy SoC charakteryzują się niskim poborem mocy, przystępną ceną i oddają do dyspozycji użytkownika programowalne elementy logiczne oraz szereg użytecznych interfejsów, m. in. Ethernet, USB 2.0, I2C, SPI, CAN i UART, a nawet interfejs dla  wyświetlacza TFT i kart pamięci. Zastosowaniem tego typu układów są wszelkiego rodzaju sprzętowe interfejsy użytkownika, automatyzacja i kontrola procesów, a dzięki obecności 112 bloków DSP – także cyfrowe przetwarzanie obrazów.

Oprócz układu Cyclone V, SoCrates Starter Kit wyposażony jest ponadto między innymi w: gniazda komunikacyjne (USB, Ethernet), gniazdo na kartę pamięci, złącza sygnałowe, przełączniki, diody LED, układy pamięci, czujnik temperatury i obwód zasilania. Całość umieszczona została na charakterystycznej okrągłej płytce.

EBV Elektronik zdecydowało się na zorganizowanie dwóch całodniowych szkoleń.

Pierwsze z nich skupia się na rozwinięciu umiejętności używania układu programowalnego. Pomiędzy wykładami teoretycznymi dotyczącymi architektury układu oraz narzędzi, w programie szkolenia znajdują się zajęcia praktyczne prezentujące wykorzystanie oprogramowania Altery: od podstawowych umiejętności aż do opanowania debuggera układu programowalnego.

Drugie szkolenie ma za zadanie przedstawić w jaki sposób można w zestawie SoCrates uruchomić system operacyjny GNU/Linux. W trakcie zajęć będzie można zapoznać się z toolchainem, systemem plików, dostępem do peryferiów z poziomu systemu oraz narzędziami do debuggowania.

EBV zapewnia gotowe stanowiska robocze składające się z komputera osobistego i układu SoCrates Starter Kit. Dodatkowo każdy uczestnik szkolenia otrzyma 150 USD zniżki na zakup zestawu ewaluacyjnego (którego cena wynosi 349 USD).

Szkolenie z układów FPGA odbędzie się 1 października, a szkolenie z systemu Linux 2 października w Warszawie.

O autorze