Płytka ewaluacyjna z mikrokontrolerem PIC32 w obudowie SPDIP

Płytka ewaluacyjna z mikrokontrolerem PIC32 w obudowie SPDIP

ChipKIT to nazwa produkowanych przez firmę Digilent serii płytek ewaluacyjnych z mikrokontrolerami PIC oraz płytek  rozszerzeniowych (np. do komunikacji WiFi czy Ethernet). Teraz producent poinformował o rozszerzeniu tej grupy produktów o płytkę ChipKIT DP32.

Secem płytki ChipKIT DP32 jest mikrokontroler PIC32 (model PIC32MX250F128B). Układ może pracować z maksymalną częstotliwością 50 MHz i został wyposażony w 128 kB pamięci Flash i 32 kB pamięci RAM. Oprócz mikrokontrolera, na płytce umieszczono cztery diody LED, dwa przyciski użytkownika, przycisk Reset, potencjometr, gniazdo USB oraz obszar do prototypowania.

Zastosowany na płytce mikrokontroler PIC32MX250F128B to model w obudowie SPDIP do montażu przewlekanego. Cecha ta sprawia, że płytka ChipKIT DP32 może być bardzo interesującym narzędziem nie tylko dla firm zajmujących się profesjonalnie projektowaniem i produkcją urządzeń elektronicznych, ale może to być również bardzo przydatne narzędzie dla elektroników hobbystów oraz zastosowań akademickich.

Oprogramowanie dla mikrokontrolera może być tworzone za pomocą MPIDE (Multi-Platform Integrated Development Environment), środowiska bazującego na IDE dla platformy Arduino. Ponadto oprogramowanie można tworzyć również przy wykorzystaniu środowiska MPLAB firmy Microchip, jednak wymaga to dołączenia dodatkowo programatora/debugera np. PICkit3.

Więcej informacji o ChipKIT DP32 można znaleźć na stronie www firmy Digilent. Płytkę można nabyć za pomocą sklepu internetowego firmy Microchip w cenie 23,99 USD.

Autoryzowanym dystrybutorem firmy Digilent w Polsce jest Kamami, ul. Lwowska 5, 05-120 Legionowo, http://www.kamami.pl.

O autorze