Samodzielny programator/debuger mikrokontrolerów LPC od firmy NXP

Samodzielny programator/debuger mikrokontrolerów LPC od firmy NXP

Firma NXP rozszerzyła grupę narzędzi spod znaku LPCXpresso o nowy produkt nazwany LPC-Link 2. Jest to programator/debuger dla szerokiej gamy mikrokontrolerów z rodziny LPC oraz dla dedykowanych im płytek uruchomieniowych. LPC-Link 2 zasadniczo jest samodzielną wersją programatora/debugera LPC-Link, który jest oferowany jako integralna część płytek uruchomieniowych LPCXpresso z mikrokontrolerem z rodziny LPC.

LPC-Link 2 przede wszystkim przeznaczony jest do współpracy ze środowiskiem LPCXpresso-IDE firmy Code Red Technologies (obecnie NXP), niemniej jednak może również współpracować z innymi środowiskami. Poprzez zmianę firmware’u narzędzie może stać się kompatybilne z programatorem/debugerem Segger J-Link współpracującym ze środowiskiem IAR EWARM (Embedded Workbench for ARM) oraz programatorem/debugerem zgodnym ze standardem CMSIS-DAP opracowanym przez firmę ARM.

LPC-Link 2 zbudowany został w oparciu o mikrokontroler LPC4300. Narzędzie udostępnia 10-pinowe gniazdo JTAG/SWD, 20-pinowe gniazdo JTAG/SWD/ETM, jak również dodatkowe gniazda z sygnałami analogowymi, cyfrowymi i gniazda rozszerzeniowe.

LPC-Link 2 jest już dostępny w sprzedaży. Koszt zakupu narzędzia wynosi 20 USD. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie www firmy NXP.

O autorze