Przyrządy do analizy sieci Fibre Channel 8/16G oraz Ethernet 10/40G od firmy Teledyne LeCroy

Przyrządy do testów sieci Fibre Channel 8/16G oraz Ethernet 10/40G od firmy Teledyne LeCroy

Firma Teledyne LeCroy zaprezentowała nowy produkt z rodziny SierraNet – analizator SierraNet M168 korzystający z technologii FlexPort. SierraNet M168 to 8-wejściowy analizator z funkcją wstrzykiwania błędów, dedykowany dla protokołów sieci 16G Fibre Channel oraz Ethernet 10 Gbps. Firma LeCroy ogłosiła również, że model SierraNet M408 może teraz również korzystać z technologii FlexPort, obsługiwać standardy Ethernet 40Gbps oraz pozwala na wstrzykiwanie błędów. SierraNet M168 oraz M408 to zaawansowane analizatory protokołów, a przy tym najtańsze narzędzia do analizy Fibre Channel i Ethernet dostępne obecnie na rynku.

Dzięki zastosowaniu technologii FlexPort, firmie LeCroy udało się udoskonalić serię produktów SierraNet zmniejszając ich koszt i pozwalając na stworzenie kompaktowych, przenośnych, wielofunkcyjnych i praktycznych analizatorów protokołów. Dzięki FlexPort każda para portów może analizować zarówno łącza Ethernet, jak i Fibre Channel o szybkości do 16G w postaci światłowodu lub kabla miedzianego.

Poza obniżeniem kosztów i usprawnieniami technicznymi, w produktach firmy Teledyne LeCroy pojawiły się także inne nowości:

 • Zintegrowane porty 40 Gbps: SierraNext M408 jest jedynym analizatorem na rynku z dwoma zintegrowanymi portami QSFP 40 Gbps.
 • Kompaktowy rozmiar, mała waga i przenośność: urządzenia SierraNet są najmniejszymi (1U) i najlżejszymi (niecałe 4,5 kg) analizatorami protokołów Fibre Channel i Ethernet na rynku.
 • Szybki i wygodny dostęp do danych:
  • Interfejs hosta USB 3.0 dostępny w urządzeniach SierraNet M168 oraz M408 zapewnia największą szybkość transferu danych, kilkukrotnie wyższą od innych analizatorów Fibre Channel lub Ethernet. Jest to istotne podczas akwizycji dużych ilości danych, jak również pozwala na szybkie podłączenie urządzenia.
  • Interfejs hosta GIGE: Menu konfiguracji adresów IP jest dostępne na płycie czołowej. To rozwiązanie pozwala skrócić i uprościć konfigurację analizatora za pośrednictwem kabla null-modem i interfejsu HyperTerminal.
 • Wysoka rozdzielczość czasowa: rodzina produktów SierraNet umożliwia określenie czasu z dokładnością do 1 nanosekundy.
 • Zaawansowane automaty stanów: urządzenia z serii SierraNet są wyposażone w zaawansowane, lecz proste w użyciu mechanizmy wyzwalania, filtry i funkcję wstrzykiwania błędów.
 • Duża pamięć: produkty z rodziny SierraNet są wyposażone w największą pamięć dostępną na rynku – do 64 GB.
 • Nowy, poprawiony interfejs użytkownika (GUI): firma Teledyne Lecroy zaprojektowała nową aplikację Net Protocol Suite, która dzięki jednolitej architekturze obsługuje wszystkie funkcje i zapewnia ich łatwą obsługę. Poza standardowymi funkcjami, takimi jak tabele i podgląd ramki, Net Protocol Suite został wyposażony w inne udogodnienia,  między innymi odbudowę stosu z częściowych danych protokołu (dla transmisji z użyciem IP) oraz kontekstowe, natychmiastowe przeszukiwanie i filtrowanie.

Dystrybutorem produktów LeCroy w Polsce jest firma NDN – Zbigniew Daniluk, ul. Janowskiego 15, 02-784 Warszawa, tel/fax: 22 641-61-96, 22 644-42-50, 22 641-15-47, e-mail: ndn@ndn.com.pl, www.ndn.com.pl.

O autorze