Nowa płytka uruchomieniowa firmy Microchip z serii Microstick

Nowa płytka uruchomieniowa firmy Microchip z serii Microstick

Jedną z licznych grup narzędzi w ofercie firmy Microchip są płytki Microctick. Są to tanie płytki uruchomieniowe dla 16- i 32-bitowych mikrokontrolerów PIC oraz kontrolerów sygnałowych dsPIC. Mogą one służyć jako narzędzie edukacyjne do nauki programowania mikrokontrolera, jak również jako podstawa urządzeń prototypowych.

Dotąd grupa tych narzędzi składała się z trzech płytek: Microstick for dsPIC33F and PIC24H, Microstick II oraz Microstick for 3V PIC24F K-series. Teraz producent poinformował o opracowaniu kolejnej płytki Microstick – Microstick for 5V PIC24F K-Series.

Jak sama nazwa wskazuje, nowa płytka Microstick przewidziana jest dla 16-bitowych mikrokontrolerów PIC24F z serii K (KM oraz KA), zasilanych napięciem o wartości 5 V. Są to niedrogie mikrokontrolery zaprojektowane z myślą o zastosowaniu w szerokiej gamie urządzeń przemysłowych, konsumenckich i medycznych. Płytka może współpracować z następującymi modelami mikrokontrolerów: PIC24FV16KM202, PIC24FV08KM202, PIC24FV16KM102, PIC24FV08KM102, PIC24FV32KA302 oraz PIC24FV16KA302.

Podobnie jak inne płytki Microstick, nowa płytka Microstick for 5V PIC24F K-Series została wyposażona w podstawkę pod mikrokontroler, obwód resetu, diodę LED użytkownika, zintegrowany programator/debuger (kompatybilny ze środowiskiem programistycznym MPLAB IDE), gniazdo USB oraz pola lutownicze, za pomocą których możliwe jest dołączenie do płytki dodatkowych komponentów bądź zintegrowanie płytki w urządzeniu prototypowym.

Kompletny zestaw składa się z płytki Microstick, mikrokontrolera (model PIC24FV16KM202) oraz przewodu USB. Tak skonfigurowany zestaw oferowany jest w cenie 19,99 USD. Jest to cena promocyjna, obowiązująca do końca września 2013 r.

Bardziej szczegółowe informacje (w tym dokumentacja techniczna) oraz przykładowe oprogramowanie demonstracyjne dostępne są na stronie www firmy Microchip.

Dystrybutorem Microchip w Polsce jest firma Future Electronics, ul. Panieńska 9, 03-704 Warszawa, http://www.futureelectronics.com.

O autorze