Rozszerzenie Wi-Fi dla płytek uruchomieniowych LaunchPad firmy Texas Instruments

Rozszerzenie Wi-Fi dla płytek uruchomieniowych LaunchPad firmy Texas Instruments

Firma Texas Instruments ma w swojej ofercie tanie zestawy uruchomieniowe LaunchPad dla mikrokontrolerów MSP430, C2000 oraz Tiva. Aby zwiększyć atrakcyjność tej platformy sprzętowej producent przygotował grupę dedykowanych dla zestawów LaunchPad płytek rozszerzeniowych o nazwie BoosterPack. Opracowane zostały między innymi: płytka z czujnikami, płytka z wyświetlaczem, płytka z obwodem do sterowania silnikiem i wiele innych.

Firma Texas Instruments regularnie powiększa grupę płytek BoosterPack. Kolejnym nowym produktem z tej serii jest płytka pozwalająca na realizację komunikacji w sieci Wi-Fi. Na płytce tej zintegrowano moduł Wi-Fi CC3000 firmy Texas Instruments, gniazdo zasilania oraz obwód antenowy (antena na płytce oraz gniazdo na antenę zewnętrzną). Tak jak wszystkie płytki BoosterPack, nowa płytka wyposażona jest w gniazda sygnałowe pozwalające w łatwy sposób, bezpośrednio podłączyć ją do zestawu LaunchPad.

Dla płytki CC3000 BoosterPack dostępne są dodatkowe narzędzia. Są to sterowniki , przykładowe aplikacje, interfejs programistyczny (API) oraz dokumentacja. Ponadto dla modułu  CC3000 dostępny jest program o nazwie SmartConfig. Pozwala on za pomocą komputera zdalnie skonfigurować moduł CC3000 wybierając np. nazwę sieci docelowej i podając do niej hasło.

Szczegółowe informacje na temat płytki CC3000 BoosterPack dostępne są na stronie produktu. Płytkę można nabyć w sklepie internetowym Texas Instruments. Koszt zakupu to 35 USD. Istnieje ponadto możliwość nabycia płytki CC3000 BoosterPack w zestawie z płytką MSP430 LaunchPad lub Tiva C Series LaunchPad. Koszt zakupu to odpowiednio 40,99 USD i 43,99 USD.

Dystrybutorem produktów firmy Texas Instruments w Polsce jest Silica Warszawa: Avnet EM Sp. z o.o., ul. Marynarska 11, 02-674 Warszawa, tel.: 22 2565760, fax: 22 2565766, http://www.silica.com, e-mail:  warszawa@silica.com.

O autorze