Nowa platforma z projektami open-source dla użytkowników DesignSpark firmy RS Components

Nowa platforma z projektami open-source dla użytkowników DesignSpark firmy RS Components

RS Components (RS) poinformował o rozszerzeniu funkcjonalności portalu internetowego DesignSpark o dział DesignShare – nową platformę typu open-source.

DesignShare umożliwia przechowywanie projektów i zachęca projektantów elektroniki do wymiany pomysłów, współpracy i dyskusji na temat rozwiązań projektowych. Opracowana wspólnie z czasopismem Elektor, wiodącym wydawcą czasopisma z zakresu elektroniki, platforma DesignShare jest dostępna na stronie www.designspark.com i zawiera dwie główne sekcje: „Pomysły” i „Projekty”.

W tych sekcjach użytkownicy mogą prowadzić dyskusje oraz wymieniać się informacjami i opiniami na temat projektów z innymi użytkownikami. Najbardziej popularne i najwyżej oceniane rozwiązania zostaną opracowane i wdrożone przez inżynierów sieci Elektor. Na kolejnych etapach rozwoju projektu (szkic, propozycja, projekt, prototyp, testowanie i ocena) zasoby z nim związane zostaną udostępnione innym użytkownikom DesignSpark.

Wszystkie projekty oznaczone są odpowiednimi słowami kluczowymi, co ułatwia ich wyszukiwanie. Dostępny jest także opis poszczególnych etapów jego rozwoju oraz zbiór zasobów umożliwiających użytkownikom wykonanie projektu we własnym zakresie. Do zasobów związanych z projektem należą na przykład schematy płytek drukowanych, pliki układów dla programu DesignSpark PCB oraz dokumentacja techniczna, kod oprogramowania i/lub kod maszynowy, rysunki elementów mechanicznych i pliki CAD. Dostępna jest również wtyczka do strony RS, na której użytkownicy mogą zakupić części potrzebne do projektów.

W przypadku profesjonalnych projektów wymagających zachowania poufności dostępna jest opcja prywatności, która umożliwiająca ograniczenie dostępu dla wybranej grupy osób. Wszystkie widoczne publicznie projekty są udostępniane jako open-source i można je pobierać bezpłatnie.

O autorze