Webinarium poświęcone wielordzeniowym układom SoC Freescale QorIQ

Webinarium poświęcone wielordzeniowym układom SoC Freescale QorIQ

Firma EBV Elektronik zaprasza na webinarium, podczas którego można będzie zapoznać się z układem SoC (System-on-a-Chip) QorIQ T4240 produkowanym przez firmę Freescale.

Wydarzenie odbędzie się 5 lipca o godzinie 10:00, udział w nim jest bezpłatny. Podczas webinarium będzie można dowiedzieć się jakie są zastosowania układu i jak dokładnie jest on zbudowany. Zaprezentowane też zostaną dostępne dla układu narzędzia programistyczne.

Układ Freescale QorIQ T4240 wyposażony jest w 12 rdzeni e6500 (Power Architecture) o częstotliwości taktowania 1,8 GHz. Każdy rdzeń potrafi obsłużyć dwa wątki, co sprawia, że do dyspozycji użytkownika są nawet 24 rdzenie logiczne. Każde cztery rdzenie połączone są w klaster wyposażony w 2 MB pamięci cache L2. QorIQ posiada trzy kontrolery pamięci SDRAM DDR3/3L. System DPAA (Datapath Acceleration Architecture) pozwala na dystrybucję pakietów z prędkością 50 Gbps i jest wspomagany przez zaawansowane systemy kolejkowania i buforowania danych. Warto wspomnieć o szerokim wyborze peryferiów: 32 linie SERDES, interfejs Ethernet, 4 szyny PCI Express, RapidIO 2.0, ATA, USB 2.0, kontroler dla karty pamięci, po cztery interfejsy komunikacyjne SPI, I2C i UART oraz kontroler pamięci Flash.

Freescale QorIQ świetnie sprawdzi się w aplikacjach wymagającej dużej mocy obliczeniowej i szybkiego przepływu i obróbki dużych ilości danych. Więcej informacji o układach QorIQ można znaleźć na stronie produktowej.

O autorze