Wielodotykowy panel wyświetlający wysokiej rozdzielczości firmy ELTEC

Wielodotykowy panel wyświetlający wysokiej rozdzielczości firmy ELTEC

Interfejsy człowiek-maszyna (HMI) są stosowane w automatyce i systemach kontrolnych, a także interaktywnych systemach informacyjnych czy punktach sprzedaży oraz w różnorodnych urządzeniach przemysłowych. Wszystkie one wymagają wydajnych, wysokiej jakości komponentów, niezawodnych i odpornych na zużycie podczas pracy. Produktem dostosowanym do tych potrzeb jest panel wyświetlający IDISP 100, opracowany przez firmę ELTEC Elektronik AG. Wielodotykowy panel o wysokiej rozdzielczości jest jednocześnie trwały i łatwy w obsłudze. Rozwiązania wykorzystane przez ELTEC w panelu IDISP 100 pozwalają na intuicyjne sterowanie i obsługę interaktywnych aplikacji, między innymi za pomocą gestów z użyciem czterech palców.

Zastosowany w panelu IDISP 100 ekran ciekłokrystaliczny o przekątnej 21 cali i wymiarach 16:9 z podświetleniem LED może pracować z maksymalną rozdzielczością 1920 x 1080 pikseli. Dzięki temu może on służyć do wyświetlania złożonych obrazów, a nawet wideo w jakości full HD. Zintegrowany pojemnościowy czujnik dotykowy pozwala na wygodną interaktywną i bezpieczną pracę, także w rękawicach.

Panel można podłączyć do analogowych wyjść wideo, takich jak VGA, jak również do wyjść cyfrowych w standardzie DVI. Czujnik dotyku jest obsługiwany przez interfejs USB 1.1. Dostępne są sterowniki dla systemów Windows oraz Linux. Urządzenie jest zasilane z pojedynczego wejścia 12 V. Może być opcjonalnie podłączone do różnych typów zasilania, adaptując się do standardów przemysłowych wymaganych przez użytkownika.

Zwarta konstrukcja panelu wielodotykowego spełnia wymagania klasy ochrony IP30, w szczególności możliwość pracy w warunkach przemysłowych i w ruchu, w zakresie temperatur od 0 do 50°C. W tym zakresie temperatur nie jest wymagane dodatkowe chłodzenie.  Urządzenie ma wymiary 550 x 355,5 x 52 mm i waży około 3 kg.

Więcej informacji o nowym panelu IDISP 100 dostępnych jest na stronie www firmy ELTEC.

O autorze