Zestaw ewaluacyjny dla wielofunkcyjnego czujnika IQRF

Zestaw ewaluacyjny dla wielofunkcyjnego czujnika IQRF

Firma Microrisc, twórca systemu IQRF, wprowadziła do swojej oferty zestaw ewaluacyjny dla wielofunkcyjnego czujnika bezprzewodowego SHD-SE-01, wyposażonego w transceiver radiowy zgodny z tym systemem.

Czujnik SHD-SE-01 integruje w jednej obudowie czujnik temperatury, akcelerometr 3D, detektor oświetlenia oraz mikrokontroler i peryferia niezbędne do komunikacji i ułatwiające korzystanie z urządzenia. Są wśród nich: zegar czasu rzeczywistego z kalendarzem, pamięć EEPROM, dioda LED wskazująca stan pracy oraz przycisk do wybudzania. Za łączność bezprzewodową odpowiada inteligentny moduł TR-54DA, a sercem urządzenia jest układ PIC16F1938, komunikujący się z RTCC, akcelerometrem czujnikiem temperatury oraz pamięcią poprzez interfejs I2C. Moduł SHD-SE-01 pracuje pod kontrolą systemu IQRF OS, a jego funkcjonalność można programować.

Całość, wraz ze zintegrowaną anteną, zasilana jest z baterii 3 V i zamknięta w obudowie o wymiarach 77 x 27 x 8 mm. Czujnik SHD-SE-01 dedykowany jest do systemów automatyki budynkowej i inteligentnych domów.

W zestawie ewaluacyjnym, nazwanym DS-SHD-SE-01, moduł SHD-SE-01 jest zaadaptowany do procesu projektowania, ma specjalną otwartą obudowę oraz jest dostarczany wraz z zestawem oprogramowania i dokumentacji, dostępnym na pendrive’ie.

Dalsze informacje można znaleźć na stronie produktowej zestawu oraz na stronie produktowej czujnika.

Dystrybutorem produktów Microrisc w Polsce jest firma Soyter Sp. z o.o., Klaudyn, ul. Ekologiczna 14/16, 05-080 Izabelin, http://www.soyter.pl.

O autorze