Digitizer na szynę PCIe realizujący przetwarzanie sygnałów gigahertzowych w czasie rzeczywistym od firmy Agilent Technologies

Precyzyjny 12-bitowy digitizer na szynę PCIe realizujący przetwarzanie sygnałów gigahertzowych w czasie rzeczywistym

Firma Agilent Technologies zaprezentowała dwukanałowy digitizer U5303A na szynę PCIe, charakteryzujący się 12-bitową rozdzielczością, szybkością próbkowania do 3,2 GS/s i wewnętrznym przetwarzaniem sygnałów w czasie rzeczywistym. Zapewnia on nieosiągalną wcześniej wierność odwzorowania sygnałów analogowych, dużą efektywną liczbę bitów i bardzo mały poziom szumów.

Nowy digitizer oferuje znakomite osiągi przy małych rozmiarach: szerokość pasma od DC do 1,8 GHz, współczynnik ENOB równy 9,1 na częstotliwości 100 MHz, stosunek sygnału do szumu 58 dB oraz bardzo szybki transfer danych zapewniany przez 8-ścieżkowy interfejs PCIe 2.0. W rezultacie, U5303A nadaje się idealnie do aplikacji komercyjnych, przemysłowych i wojskowych. Jego potencjalne zastosowania obejmują medyczne systemy przetwarzania obrazu, monitorowanie środowiska, aplikacje analityczne z pomiarem czasu przelotu cząstek, nieniszczące ultradźwiękowe badania struktur i radary.

U5303A to uniwersalny digitizer dający użytkownikom możliwość przetwarzania sygnału w czasie rzeczywistym wewnątrz układu programowalnego Xilinx serii Virtex-6. Służy do tego opracowany przez Agilent zestaw FPGA Development Kit for High-Speed Digitizers. Oprogramowanie to dostarcza narzędzia pozwalające wykorzystać pełną pojemność i szybkość układu FPGA oraz znakomite parametry zapewniane przez digitizer przy szybkościach próbkowania rzędu kilku GSps.

Model U5303A rozszerza ofertę urządzeń na szynę PCIe i kart szybkich digitizerów, obejmującą również karty formatów AXIe i PXIe. Jego integrację w komputerach PC ułatwia obszerny zestaw dostarczanych przez producenta sterowników.

Dwukanałowy, 12-bitowy szybki digitizer PCIe U5303A jest już dostępny w sprzedaży. Więcej informacji można uzyskać pod adresem.

Dystrybutorem produktów Agilent Technologies w Polsce jest firma AM Technologies Sp. z o.o., Al. Jerozolimskie 146c, 02-305 Warszawa, tel. 22 5322800, fax 22 5322828, e-mail: info@amt.pl.

O autorze