Niskobudżetowy i kompaktowy analizator protokołu PCI Express od firmy Teledyne LeCroy

http://teledynelecroy.com/protocolanalyzer/protocoloverview.aspx?seriesid=445

Firma Teledyne LeCroy zaprezentowała niskobudżetowy analizator protokołu PCI Express z wymiennymi przejściówkami do podłączenia sond, nazwany Summit T24.

Analizatory protokołów są używane podczas wdrażania systemów przez producentów sterowników i oprogramowania w celu zbadania komunikacji między urządzeniami w obrębie systemu. Analizator protokołów odbiera, zapisuje i dekoduje złożone strumienie danych, które występują w PCI Express, a następie analizuje je i wyświetla.

Nowy kompaktowy, lecz w pełni funkcjonalny analizator  Summit T24 mieści się w niewielkiej obudowie, ale oferuje takie same możliwości, jak analizator protokołów Summit T3-16 z górnej półki. Model Summit T24 może realizować analizę standardu PCI Express o szybkości transmisji danych do 5 GT/s i z szerokością magistrali do 4 linii, jednocześnie zachowując niewielkie rozmiary.

Wymiary 58 x 44 x 228 mm (szerokość, głębokość, wysokość) modelu Summit T24 to mniej, niż połowa rozmiaru jego poprzednika, Summit T28. Pozwala to nie tylko znacząco zmniejszyć koszt urządzenie, ale też sprawia, że sprzęt łatwo jest przenieść w obrębie laboratorium oraz w terenie.

Analizator Summit T24 współpracuje ze wszystkimi istniejącym przejściówkami i sondami PCIe 1.0 oraz 2.0 z serii Teledyne LeCroy, co pozwala w łatwy i szybki sposób połączyć go z systemami o różnej strukturze fizycznej. Projektanci płytek zgodnych ze standardami MicroTCA, ATCA, VPX, szeregowym CompactPCI, XMC i podobnymi odmianami docenią kompatybilność narzędzia do analizy z bogatym zestawem przejściówek. Każda z przejściówek została zaprojektowana tak, aby zapewnić bezbłędną transmisję danych pomiędzy hostem a urządzeniem oraz umożliwić szybkie przeprowadzenie testów nowego hosta lub urządzenia.

Analizator protokołu Summit T24 jest dostarczany wraz z oprogramowaniem PETracer, tym samym, z którego korzystają przyrządy Teledyne LeCroy. Ten zaawansowany system do analizy protokołu PCI Express udostępnia szereg funkcji do wizualizacji wyników analizy, takich jak: schematy LTSSM/SubState, widok hierarchiczny, BitTracer, podgląd danych, widok kontroli przepływu i widok przestrzeni konfiguracyjnej.

Analizator Teledyne LeCroy to zaawansowane narzędzie wspomagające projektowanie z użyciem magistrali PCI Express. Wszystkie analizatory protokołów Teledyne LeCroy mają funkcję wyświetlania hierarchicznego, statystyki w czasie rzeczywistym, podsumowania transferów w obrębie protokołu, szczegółowe raporty o błędach, rozbudowane możliwości oskryptowania testów i funkcję tworzenia raportów z testu zdefiniowanych przez użytkownika.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie produktu.

Dystrybutorem produktów LeCroy w Polsce jest firma NDN – Zbigniew Daniluk, ul. Janowskiego 15, 02-784 Warszawa, tel/fax: 22 641-61-96, 22 644-42-50, 22 641-15-47, e-mail: ndn@ndn.com.pl, www.ndn.com.pl.

O autorze