Webinarium – jak rozpocząć pracę z czujnikami MEMS Xtrinsic korzystając z tanich narzędzi ewaluacyjnych firmy Freescale

Webinarium_jak_rozpoczac_prace_z_czujnikami_MEMS_Xtrinsic_korzystajac_z_tanich_narzedzi_ewaluacyjnych_firmy_Freescale

Portal element14 zorganizuje webinarium, podczas którego uczestnicy dowiedzą się jak rozpocząć pracę z czujnikami MEMS Xtrinsic korzystając z tanich narzędzi ewaluacyjnych firmy Freescale.

Podczas webinarium omówione zostaną najnowsze czujniki Xtrinsic. Przedstawione zostaną ich parametry, mechanizmy oszczędzania energii oraz sposób w jaki te cechy przekładają się na optymalny projekt systemu.

Platformą sprzętową wykorzystaną w ramach webinarium będzie płytka uruchomieniowa Freescale Freedom FRDM-KL25Z oraz płytka z czujnikami Xtrinsic Sensor Board. Zestaw stworzony z połączenia obu płytek zawiera następujące czujniki:

  • Freescale MPL3115A2: czujnik ciśnienia atmosferycznego i wysokości,
  • Freescale MAG3110: 3-osiowy czujnik pola magnetycznego,
  • Freescale MMA8491Q: 3-osiowy akcelerometr,
  • Freescale MMA8451Q: 3-osiowy akcelerometr.

Podczas webinarium zaprezentowane zostanie jak korzystać z powyższej platformy i tworzyć aplikacje wykorzystujące czujniki.

Webinarium odbędzie się 25 września 2013 r. Więcej informacji, w tym formularz rejestracji, można znaleźć na stronie www portalu element14.

Zestaw XTRINSIC-SENSORS-EVK składający się z płytki FRDM-KL25Z oraz płytki Xtrinsic Sensor Board dostępny jest w ofercie sklepu Kamami.

 

O autorze