LinkedIn YouTube Facebook
Szukaj

Wstecz
Aktualności

Środowiska programistyczne MDK-ARM i EWARM – teraz także dla mikrokontrolerów Kinetis E

Środowiska programistyczne MDK-ARM i EWARM – teraz także dla mikrokontrolerów Kinetis E

Krótko po rozszerzeniu przez firmę Freescale oferty mikrokontrolerów o grupę Kinetis E, firmy ARM Keil i IAR Systems poinformowały, że oferowane przez nich środowiska programistyczne pozwalają na tworzenie oprogramowania dla tych układów. Środowisko MDK-ARM umożliwia pisanie kodu źródłowego, programowanie i debugowanie mikrokontrolerów Kinetis E od wersji 4.72 tego narzędzia. Tą samą funkcjonalność oferuje środowisko EWARM (Embedded Workbench for ARM) od wersji 6.60.3.

Kinetis E to najnowsza i zarazem piąta grupa układów w rodzinie Kinetis. Mikokontrolery te wyróżniają się dwoma cechami: są to pierwsze oparte na rdzeniu ARM Cortex-M0+ układy kompatybilne z napięciem zasilania 5 V oraz są to układy o zwiększonej odporności EMC i ESD. Szerzej pisaliśmy o nich tutaj.

W celu łatwego rozpoczęcia pracy z mikrokontrolerami Kinetis E, firma Freescale oferuje tanią płytkę uruchomieniową FRDM-KE02Z z serii Freedom. Zintegrowany na niej adapter OpenSDA do programowania/debugowania mikrokontrolera może współpracować ze środowiskami MDK-ARM i EWARM.