LinkedIn YouTube Facebook
Szukaj

Wstecz
Artykuły

Nowy zestaw DISCOVERY z najnowszymi STM32F03x

 

Firma STMicroelectronics wprowadziła do sprzedaży nowe zestawy z serii DISCOVERY, tym razem wyposażone w mikrokontrolery z nowej rodziny STM32F03x (wyposażone w rdzeń Cortex-M0). Oficjalne oznaczenie nowego zestawu nieco odbiega od dotychczas przyjętych standardów i wygląda następująco: STM32F0308-DISCO. Nowy zestaw DISCOVERY jest – podobnie do wszystkich zestawów z tej serii – wyposażony w zintegrowany programator-debugger ST-Link/v2, a zastosowany w nim mikrokontroler STM32F030R8T6 ma pamięć Flash o pojemności 64 kB i SRAM o pojemności 8 kB. Jego rdzeń może być taktowany sygnałem zegarowym o maksymalnej częstotliwości do 48 MHz. Konstrukcyjnie prezentowany zestaw jest odpowiednikiem dotychczas produkowanych STM32F0DISCOVERY, w których są stosowane mikrokontrolery STM32F05x (także wyposażone w rdzeń Cortex-M0).

 

 

Z myślą o użytkownikach zestawu STM32F0308-DISCO i fanów mikrokontrolerów STM32F03x firma ARM/KEIL przygotowała promocyjną ofertę na pakiet programistyczny ARM-MDK w wersji uzupełnionej o niezbędne dodatki umozliwiające tworzenie aplikacji na nowe mikrokontrolery z rodziny STM32F03x. Każdy zestaw ma nadrukowany kod 3-miesięcznej licencji dla pakietu ARM-MDK, dostępne są także dodatki do pakietu ARM-MDK umożliwiające wygodną współpracę z mikrokontrolerami STM32F03x.

 

 

Poniżej przedstawiamy film ilustrujący działanie przykładowej aplikacji na zestawie STM32F0DISCOVERY z mikrokontrolerem STM32F03x.

 

Szczegółowe informacje o promocji firmy ARM/KEIL są dostępne pod adresem: http://www.keil.com/st/stm32f030. Numer licencji jest nadrukowany na opakowaniu zestawu DISCOVERY. Podczas instalacji oprogramowania należy pamiętać o pobraniu i instalacji zestau dodatków dla STM32F03x, które są dostępne pod adresem: http://www.keil.com/download/files/mdk-arm_addon_stm32f030.zip.