Zestaw ewaluacyjny dla mikrokontrolerów TI Tiva C (Cortex-M4)

Zestaw ewaluacyjny dla mikrokontrolerów TI Tiva C (Cortex- M4)

Firma Texas Instruments wprowadziła na rynek zestaw ewaluacyjny dla mikrokontrolerów serii Tiva C. Zestaw opracowano przede wszystkim z myślą o projektowaniu systemów wykorzystujących peryferia komunikacyjne i analogowe mikrokontrolera, tryby pracy low-power, jak również czujniki.

Zestaw, nazwany krótko Tiva C Series TM4C123G USB+CAN Development Kit, zbudowany został wokół mikrokontrolera TM4C123GH6PGE, wyposażonego w 256 kB wewnętrznej pamięci Flash i zamkniętego w obudowie LQFP o 144 pinach, z których aż 105 to wyprowadzenia GPIO, dostępne poprzez złącza szpilkowe. Jeśli chodzi o komunikację, do dyspozycji jest interfejs USB 2.0 OTG/Host/Device i transceiver CAN. Płytka wyposażona jest w interfejs do debugowania (10-pinowy JTAG), baterię pastylkową pozwalającą utrzymać zasilanie w trybie hibernacji oraz kolorowy wyświetlacz OLED 96 x 64 pikseli, 5 przycisków i diodę LED.

Zestaw ma na wyposażeniu czujnik temperatury (wbudowany w mikrokontroler), precyzyjne źródło referencyjne 3 V służące do realizacji konwersji A/C, 9-osiowy czujnik ruchu i położenia (3-osiowe: akcelerometr, żyroskop i magnetometr) oraz gniazdo kart microSD. Płytka dysponuje ponadto złączem służącym do podłączania zestawów ewaluacyjnych TI do komunikacji: ZigBee (CC2538EMK, CC2530EMK), SimpleLink Sub-1GHz (CC1200EMK), Bluetooth Dual-Mode (CC256xQFNEM) i SimpleLink WiFi (CC3000EM), a także zewnętrznych modułów komunikacyjnych.

Oprócz płytki, w skład zestawu wchodzi też 8-gigabajtowy pendrive, zawierający potrzebną dokumentację oraz oprogramowanie. Można na nim znaleźć pakiet sterowników, bibliotek i przykładów TivaWare, oparte na Eclipse środowisko programistyczne Code Composer Studio, oraz narzędzia: Keil RealView, IAR Embedded Workbench i Sourcery CodeBench.

Zestaw Tiva C Series TM4C123G USB+CAN Development Kit jest dostępny w cenie 149 USD. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie produktu.

Dystrybutorem produktów firmy Texas Instruments w Polsce jest Silica Warszawa: Avnet EM Sp. z o.o., ul. Marynarska 11, 02-674 Warszawa, tel.: 22 2565760, fax: 22 2565766, http://www.silica.com, e-mail:  warszawa@silica.com.

O autorze