Miniaturowy moduł zasilania o wysokiej wydajności prądowej od firmy Linear Technology

Miniaturowy moduł zasilania o wysokiej wydajności prądowej od firmy Lineat Technology

Firma Linear Technology wprowadziła na rynek moduł zasilania o nazwie LTM4624. Wyróżnia się on wysoką wydajnością prądową (do 4 A) i małymi gabarytami (obudowa BGA o wymiarach 6,25 x 6,25 x 5,01 mm).

W LTM4624 zintegrowano kontroler DC/DC, układ kluczujący, cewkę i układ kompensacji. Tak zbudowany moduł do prawidłowej pracy wymaga dołączenia tylko trzech komponentów zewnętrznych: dwóch kondensatorów ceramicznych i jednego rezystora. Kompletny system zasilania może zajmować nie więcej, niż 1 cm² na jednostronnej płytce PCB.

LTM4624 pracuje z napięciem wejściowym zasilania od 4 do 14 V i wytwarza napięcie wyjściowe w zakresie 0,6 do 5,5 V. Poziom tętnień napięcia wynosi tylko 5 mV w warunkach maksymalnego obciążenia prądowego oraz przy konwersji napięcia z 12 na 1,5 V. Moduł jest zabezpieczony przed poborem nadmiernego prądu i przegrzaniem.

LTM4624 może pracować w środowisku o temperaturze otoczenia od –40 do 125°C. Moduł jest już dostępny do zamówienia. Ceny zaczynają się od 5,95 USD za sztukę przy zamówieniach 1000 sztuk. Więcej informacji można uzyskać na stronie produktu.

O autorze