Nowa wersja programu iSim firmy Intersil

Nowa wersja narzędzia iSim

Firma Intersil udostępniła nową, oznaczoną numerem 7.0, wersję programu iSim Personal Edition (iSim:PE). Program ten, służący do symulacji układów elektronicznych oraz pomagający w doborze komponentów z bogatego katalogu firmy, został w nojnowszej odsłonie rozbudowany o kilka nowych narzędzi pozwalających usprawnić pracę użytkownika.

iSim to program ułatwiający proces projektowania systemów wykorzystujących układy Intersil, a więc głównie wzmacniacze i różnego typu układy związane z zasilaniem (m.in. stabilizatory, przetwornice, układy zarządzania bateriami). Symulowane projekty są wyświetlane jako interaktywne schematy, które można od razu weryfikować, a po przejściu weryfikacji program generuje listę wykorzystanych części (Bill of Materials) i obszerny raport projektowy.

Nowa wersja programu została wyposażona w wyszukiwarkę pozwalającą wyszukiwać komponenty nie tylko według ich przeznaczenia, ale również po konkretnych sygnaturach. Nowością jest również pomocne narzędzie wyświetlające wszystkie dostępne układy w formie drzewka.

W wersji 7.0 dodana także została opcja przeszukiwania tranzystorów MOSFET i diod (także Schottky’ego i Zenera) firmy Intersil, z wzięciem pod uwagę takich charakterystyk, jak: pożądana gęstość mocy, zakres napięć wejściowych, sprawność, czas reakcji na transjenty czy temperatura pracy. Pomaga ona w sytuacji, gdy nie wiemy dokładnie, jaki model pasuje do projektowanego właśnie układu. Ostatnią nowością w iSim 7.0 jest dodanie możliwości wstawiania do projektowanych schematów wirtualnych zworek, pozwalających symulować różne alternatywne konfiguracje lub faktycznie występujące na płytce zworki.

Program iSim można bezpłatnie pobrać ze strony producenta, wymagana jest tylko rejestracja. Szczegółowe informacje o iSim można znaleźć na stronie.

O autorze