Webinarium dotyczące mikrokontrolerów TI Hercules (Cortex-R4) i płytki uruchomieniowej Hercules LaunchPad

Webinarium dotyczące mikrokontrolerów Hercules (Cortex-R4) i płytki uruchomieniowej Hercules LaunchPad

Firma Texas Instruments za pośrednictwem portalu element14 zorganizuje webinarium na temat mikrokontrolerów Hercules i dedykowanej im płytki uruchomieniowej LaunchPad.

Hercules to składająca się z trzech grup (TMS470M, TMS570 i RM4x) rodzina układów elektronicznych, które producent nazywa jako „safety MCUs”. Nazwa ta jest nieprzypadkowa, gdyż są to mikrokontrolery przeznaczone do szerokiej gamy zastosowań przemysłowych, motoryzacyjnych oraz medycznych, gdzie szczególny nacisk kładziony jest na niezawodność działania urządzeń. Z tego względu w układach tych oprócz wydajnego rdzenia obliczeniowego ARM Cortex-R4 mogącego pracować z częstotliwością do 220 MHz, pokaźnych zasobów pamięci wewnętrznej (do 3 MB Flash i 256 kB RAM) i wielu zasobów wewnętrznych, producent zintegrował bądź zaimplementował liczne mechanizmy bezpieczeństwa, w tym moduł monitorujący sygnały zegarowe i zasilanie, mechanizm testujący pamięć i CPU oraz wiele innych rozwiązań. Mechanizmy te pozwalają spełnić np. standardy bezpieczeństwa: ISO 26262 i IEC 61508. Bardziej szczegółowe informacje dostępne są na poświęconej rodzinie mikrokontrolerów Hercules stronie producenta.

Webinarium odbędzie się 8 października 2013 r. Bardziej szczegółowe informacje, w tym formularz rejestracji, można znaleźć na stronie www portalu element14. 

 

O autorze