Agilent prezentuje aparaturę do szybkiej generacji i analizy sygnałów pozwalającą skrócić testy produkcyjne wzmacniaczy mocy

Agilent prezentuje aparaturę do szybkiej generacji i analizy sygnałów pozwalającą znacząco skrócić testy produkcyjne wzmacniaczy mocy

Agilent Technologies prezentuje nowy analizator sygnałów wektorowych M9391A o zakresie częstotliwości wejściowych od 1 MHz do 3 lub do 6 GHz i szerokości pasma pomiarowego do 160 MHz, zaprojektowany do testowania urządzeń pracujących w oparciu o najnowsze standardy komunikacji bezprzewodowej. W zestawieniu z oferowanymi przez Agilent aplikacjami X-series, model M9391A zapewnia spójny interfejs użytkownika, spójność pomiarów i oddolną kompatybilność interfejsów API, pozwalając przyspieszyć opracowywanie i przeprowadzanie testów.

M9391A jest urządzeniem uzupełniającym dla generatora sygnałów wektorowych PXIe M9381A w systemach testowania i walidacji wzmacniaczy mocy stosowanych w systemach komunikacji bezprzewodowej, transceiverach i stacjach bazowych telefonii komórkowej, zwłaszcza typu picocell i femtocell. Nowy analizator pozwala przeprowadzić więcej testów w krótszym czasie, znacząco obniżając koszty. Zastosowano w nim innowacyjną technologię Fastune zapewniającą znaczące skrócenie czasów testowania pętli serwo dzięki szybkiemu przestrajaniu częstotliwości i amplitudy. Ponadto, wspomagane sprzętowo pomiary mocy pozwalają zwiększyć przepustowość linii produkcyjnej, równocześnie zapewniając integralność pomiarów.

Aplikacje pomiarowe Agilent X-Series dla przyrządów modułowych pozwalają realizować pomiary standardowych parametrów sygnałów w systemach komunikacji bezprzewodowej. Wykorzystując oprogramowanie X-Series z nowym analizatorem PXI VSA, inżynierowie mogą zwiększyć szybkość wykonywania pomiarów, równocześnie zapewniając kompatybilność kodu i ciągłość pomiarów. Aplikacje pomiarowe X-series służą do testowania najważniejszych stosowanych obecnie formatów komunikacji bezprzewodowej, jak LTE, GSM, W-CDMA i 802.11ac oraz zapewniają łatwy dostęp do standardów dopiero rozwijanych, bez konieczności wymiany sprzętu.

Inżynierowie mogą stosować analizator M9391A PXIe z generatorem M9381A i modułowymi aplikacjami X-Series do testowania szerokopasmowych wzmacniaczy mocy, głowic wejściowych, transceiverów i innych urządzeń. Analizator PXI VSA w wersji podstawowej cechuje się szerokością pasma pomiarowego wynoszącą 40 MHz, która w razie potrzeby może zostać zwiększona do 100 lub 160 MHz dając możliwość niezwykle szybkiej analizy modulacji przez próbkowanie sprzętowe w czasie rzeczywistym. Aktualizacja sprzętu, odbywająca się z wykorzystaniem klucza licencyjnego pozwala na adaptację do nowych i zmiennych wymogów systemu pomiarowego.

Unikalny, wprowadzony przez Agilent program kalibracji przez wymianę rdzenia umożliwia wykonywanie szybkich napraw urządzeń, zapewniając maksymalny czas pracy systemu. Ponadto, Agilent zapewnia jednodniową pomoc uruchomieniową i standardową 3-letnią gwarancję.

Analizator sygnałów wektorowych M9391A PXIe jest najnowszym produktem wchodzącym w skład stale zwiększającej się oferty modularnych urządzeń PXI i AXIe firmy Agilent.

Nowy analizator sygnałów wektorowych M9391A jest już dostępny w sprzedaży. Kompletny zestaw obejmuje następujące moduły: mieszacza M9350A, syntezera M9301A, źródła częstotliwości wzorcowej M9300A i digitizera M9214A. Dostępne są opcje aktualizacji pozwalające rozszerzyć pasmo pomiarowe, zakres częstotliwości wejściowych i pamięć oraz zwiększyć szybkość przełączania. W pojedynczej 18-slotowej szafie PXI można zmieścić cztery analizatory VSA.

Dystrybutorem produktów Agilent Technologies w Polsce jest firma AM Technologies Sp. z o.o., Al. Jerozolimskie 146c, 02-305 Warszawa, tel. 22 5322800, fax 22 5322828, e-mail: info@amt.pl.

O autorze