LinkedIn YouTube Facebook
Szukaj

Wstecz
Aktualności

Avnet Wi-Go System: płytka FRDM-KL25Z + ekspander z Wi-Fi, czujnikami i baterią

Avnet_Wi_Go_System_plytka_FRDM_KL25Z_ekspander_z_Wi_Fi_czujnikami_i_bateria

Firma Avnet rozpoczęła dystrybucję zestawu ewaluacyjnego Wi-Go, przeznaczonego dla mikrokontrolerów Freescale Kinetis L. Zestaw ten składa się z dwóch tworzących jedną platformę sprzętową płytek: płytki uruchomieniowej FRDM-KL25Z oraz płytki rozszerzeniowej, zaprojektowanej przez firmę Avnet.  Wi-Go pozwala konstruktorom tworzyć zasilane bateryjnie systemy czujnikowe, komunikujące się z otoczeniem przez sieć Wi-Fi.

Na płytce rozszerzeniowej wyróżnić można kilka bloków funkcjonalnych: blok komunikacji bezprzewodowej, blok zasilania, blok czujników oraz blok pamięci. Blok komunikacji bezprzewodowej reprezentuje moduł Wi-Fi LBWA1ZZVK7 firmy Murata, oparty na układzie CC3000 firmy Texas Instruments. Moduł ten dysponuje zintegrowanym stosem TCP/IP i może realizować transmisję danych zgodnie ze standardami IEEE802.11 b/g. Sterowanie modułem odbywa się za pomocą interfejsu komunikacyjnego SPI. Blok zasilania składa się z baterii Li-Po (litowo-polimerowej) 800 mAh o nominalnym napięciu 3,7 V, układu MAX8856 służącego do ładowania baterii z gniazda USB oraz układu MAX8625, który jest przetwornicą napięcia z wyjściem 3,3 V. Blok czujników tworzą trzy sensory: czujnik ciśnienia atmosferycznego, temperatury i wysokości Freescale MPL3115A2, czujnik magnetyczny MAG3110 oraz czujnik światła Vishay TEMT6200FX01. Z kolei blok pamięci to układ pamięci Flash 2MB (model S25FL216K firmy Spansion) z interfejsem SPI.

Firma Avnet opracowała i udostępnia w postaci kodu źródłowego dedykowane dla zestawu Wi-Go oprogramowanie, w tym przykładowe aplikacje np. aplikację realizującą odczyt danych z czujników wraz z ich transmisją do smartfona, aplikację klienta z wykorzystaniem stosu TCP/IP i aplikację serwera www.

Kompletny zestaw Wi-Go składa się z płytki FRDM-KL25Z, płytki rozszerzeniowej, instrukcji z informacjami jak rozpocząć pracę z zestawem oraz przewodu USB. Cena detaliczna zestawu Wi-Go wynosi 108 USD. Więcej informacji o tym produkcie można znaleźć na stronie www firmy Avnet.