Seminarium dotyczące układów komunikacji bezprzewodowej nRF51

Firma Nordic Semiconductor zaprasza do uczestnictwa w bezpłatnym seminarium z cyklu „Nordic Semiconductor Global Tech Tour”. Seminarium to, organizowane w Polsce razem z firmą Rutronik, dotyczyć będzie układów nRF51.

nRF51 to najnowsza w ofercie firmy Nordic Semiconductor rodzina układów służących do bezprzewodowej transmisji danych. Składają się na nią dwie grupy produktów: nRF51422 oraz nRF51822. nRF51 to układy typu SoC (System-on-Chip), w których zintegrowano przede wszystkim rdzeń ARM Cortex-M0, pamięć (Flash i RAM), peryferia mikrokontrolerowe (między innymi są to timery, moduł szyfrujący AES, porty I/O, interfejsy komunikacyjne SPI, I2C i UART, przetwornik A/C) oraz moduł komunikacji bezprzewodowej w paśmie 2.4 GHz. Układy nRF51 wyróżniają się bardzo niskim poborem prądu, przykładowo może to być 6.3 mA w trybie wysyłania danych z mocą -4 dBm i 9.5 mA w trybie odbierania danych. Dodatkowo dostępne są tryby uśpienia o jeszcze niższym zużyciu prądu.

Seminarium odbędzie się 3 grudnia 2013 r. w Warszawie. Szczegółowe informacje, w tym agenda, dokładny adres oraz formularz rejestracji są dostępne na stronie www firmy Rutronik

O autorze