Mikrokontroler STM32 steruje inteligentnym zegarkiem Pebble

Mikrokontroler STM32 steruje inteligentnym zegarkiem Pebble

Firma STMicroelectronics ogłosiła, że jej mikrokontroler STM32 jest „mózgiem”, który steruje innowacyjnym, inteligentnym zegarkiem Pebble SmartWatch mogącym komunikować się ze smartfonami iPhone lub z urządzeniami z systemem operacyjnym Android.

Inteligentny zegarek Pebble łączy się ze smartfonami iPhone lub urządzeniami z systemem operacyjnym Android za pomocą technologii Bluetooth w celu powiadamiania użytkowników przez cichą wibrację o przychodzących połączeniach, e-mailach i wiadomościach tekstowych. Wysoka wydajność obliczeniowa, bogaty zestaw wbudowanych peryferiów, pojemne zasoby pamięci oraz energooszczędność zastosowanego mikrokontrolera STM32 z serii F2 gwarantuje użytkownikom zegarka Pebble dużą funkcjonalność przy długiej żywotności baterii, jak również duże możliwości z zakresu konfiguracji pracy urządzenia, w tym zmiany wyglądu tarczy zegarka oraz wybór aplikacji działających w połączeniu z Internetem.

W przypadku urządzeń przenośnych istotne znaczenie ma gęstość upakowania elementów na płytce drukowanej. Przy wymiarach zaledwie 4 x 4 mm, układ STM32 F205 wymaga minimalnej powierzchni płytki PCB, zapewniając jednocześnie bezprecedensową wydajność i żywotność baterii.

W inteligentnym zegarku Pebble oprócz mikrokontrolera STM32 wykorzystano również akcelerometr MEMS – model LIS3DH firmy STMicroelectronics. Układ ten wykrywa przyspieszenie we wszystkich trzech osiach współrzędnych i zwiększa użyteczność zegarka dzięki trybom pracy o niskim poborze prądu, które pozwalają na oszczędność energii oraz zastosowanie wbudowanych inteligentnych funkcji.

Zegarek jest już dostępny na zamówienie na stronie internetowej. Obecnie z zegarkiem Pebble komunikują się następujące smartfony: iPhone 3GS, 4, 4S, 5 lub dowolny iPod Touch z systemem iOS 5 lub iOS 6 oraz urządzenia z systemem Android w wersji 2.3 lub wyższej.

O autorze