LinkedIn YouTube Facebook
Szukaj

Wstecz
SoM / SBC

Nowe atrakcyjne zestawy Raspberry Pi w ofercie RS Components

Nowe atrakcyjne zestawy Raspberry Pi w ofercie RS Components

Firma RS Components wzbogaciła swoją ofertę o dwa nowe zestawy, w których skład wchodzi płytka Raspberry Pi Model A i moduł kamery. Atrakcyjne cenowo zestawy dają szerokie możliwości stosowania w układach wymagających niskiego poboru mocy i wysokiej jakości obrazu, szczególnie w przypadku urządzeń mobilnych, w których rozmiar i waga mają kluczowe znaczenie.

Pierwszy zestaw, w cenie 126,43 zł (plus koszt dostawy i VAT), zawiera platformę Raspberry Pi Model A i niewielki, lekki moduł kamery. Drugi zestaw obejmuje dodatkowo kartę SD 4 GB i zainstalowano na niej system operacyjny. Cena zestawu wynosi zaledwie 147,91 zł (plus koszt dostawy i VAT). Oba zestawy to oszczędność ponad 10% w porównaniu do cen jednostkowych.

Raspberry Pi Model A to niskoprofilowa wersja płytki o rozmiarach karty kredytowej, wyposażona w pamięć RAM 256 MB i jeden port USB. Brak w niej złącza Ethernet. Moduł kamery, o niewielkich rozmiarach – 25 x 20 x 9 mm i wadze 3 g, zawiera wbudowany czujnik CMOS o rozdzielczości 5 megapikseli, umożliwiający wykonywanie zdjęć w rozdzielczości 2592 x 1944 pikseli oraz nagrywanie filmów w rozdzielczości 1080p z szybkością 30 klatek na sekundę, 720p z szybkością 60 klatek/s oraz 640x480p z szybkością 60 lub 90 klatek/s. Moduł kamery podłącza się do modelu A Raspberry Pi za pośrednictwem krótkiego kabla taśmowego, a do sterowania wykorzystuje się interfejs CSI i I2C.

Obydwa zestawy są dostępne bezpośrednio z magazynu RS, z wysyłką w dniu złożenia zamówienia i dostarczane do 24 h lub do 48 h (w zależności od lokalizacji firmy klienta).

Autor: RS Components