LinkedIn YouTube Facebook
Szukaj

Newsletter

Proszę czekać.

Dziękujemy za zgłoszenie!

Wstecz
SoM / SBC

Płytka w formacie Arduino z procesorem firmy Intel

Nowa płytka Arduino z procesorem firmy Intel

Firma Arduino poinformowała o nowej płytce ewaluacyjnej w swojej ofercie – Intel Galileo. Jest to platforma sprzętowa dedykowana procesorowi Intel Quark SoC X1000. Tak jak inne produkty Arduino, płytka Intel Galileo jest sprzętowo i programowo kompatybilna z shieldami Arduino.

Intel Quark SoC X1000 to 32-bitowy, oparty na rdzeniu zgodnym z x86 układ typu SoC. Może pracować z taktowaniem 400 MHz i jest wyposażony w 512 kB wbudowanej pamięci RAM i 16 kB L1 cache, kontroler pamięci DDR3, PCIe, Ethernet i USB, zestaw interfejsów szeregowych (UART, SPI, I2C, JTAG), a także zintegrowany zegar czasu rzeczywistego z możliwością podtrzymania pracy z baterii. Układy rodziny Quark są w założeniu młodszymi i mniejszymi braćmi procesorów Atom.

Płytka Intel Galileo, której sercem jest Quark SoC X1000, jest wyposażona w złącza rozmieszczone zgodnie ze standardem Arduino 1.0 i zaprojektowano ją tak, by mogła współdziałać z shieldami pracującymi zarówno z napięciem 3,3 V, jak i 5 V. Podstawowym napięciem zasilającym Galileo jest 3,3 V, ale możliwa jest rekonfiguracja pinów I/O na 5 V za pomocą zworki. Płytka Galileo jest też zgodna ze środowiskiem Arduino Software Development Environment.

Oprócz zgodności z platformą Arduino, Galileo jest wyposażona także w złącze mini-PCI Express (zgodne z PCIe 2.0), port 100Mb Ethernet, gniazdo microSD, porty RS-232, USB 2.0 host i client, złącze JTAG a także 8MB pamięci NOR flash.

Płytka Intel Galileo ma się pojawić na rynku 29 listopada 2013 r. Warto dodać, że w ramach promocji, producent ma w ciągu następnych osiemnastu miesięcy bezpłatnie rozdać 50 tys. płytek Galileo tysiącowi wybranych uniwersytetów na całym świecie.

Szczegółowe informacje o płytce Intel Galileo można znaleźć na stronie www firmy Arduino.

 

Polski portal branżowy dedykowany zagadnieniom elektroniki. Przeznaczony jest dla inżynierów i konstruktorów, projektantów hardware i programistów oraz dla studentów uczelni technicznych i miłośników elektroniki. Zaglądają tu właściciele startupów, dyrektorzy działów R&D, zarządzający średniego szczebla i prezesi dużych przedsiębiorstw. Oprócz artykułów technicznych, czytelnik znajdzie tu porady i pełne kursy przedmiotowe, informacje o trendach w elektronice, a także oferty pracy. Przeczyta wywiady, przejrzy aktualności z branży w kraju i na świecie oraz zadeklaruje swój udział w wydarzeniach, szkoleniach i konferencjach. Mikrokontroler.pl pełni również rolę patrona medialnego imprez targowych, konkursów, hackathonów i seminariów. Zapraszamy do współpracy!