Zestawy ewaluacyjne dla mikrokontrolerów STM32 z rdzeniem Cortex-M4 od firmy IAR Systems

Zestawy_ewaluacyjne_dla_mikrokontrolerow_STM32_z_rdzeniem_Cortex_M4_od_firmy_IAR_Systems

Firma IAR Systems rozszerzyła swoją ofertę narzędzi sprzętowych dla mikrokontrolerów STM32 o pięć zestawów ewaluacyjnych. Są one przeznaczone dla mikrokontrolerów STM32F4 (ARM Cortex-M4), a dokładniej dla układów z grupy STM32F429, które cechują się najwyższą częstotliwością taktowania (do 180 MHz) i najbogaszym wyposażeniem spośród mikrokontrolerów STM32.

Pierwszy zestaw to IAR KickStart Kit for STM32F429II. Płytka zestawu jest wyposażona w dotykowy wyświetlacz LCD, mikrofon oraz gniazda: słuchawkowe, Ethernet, USB. Ponadto płytka dysponuje pamięcią SPI Flash i gniazdem na kartę pamięci SD. Programowanie i debugowanie mikrokontrolera płytki odbywa się za pomocą będącego elementem zestawu programatora/debugera sprzętowego J-Link Lite. Wraz z zestawem udostępniane są dedykowane dla niego przykładowe projekty programistyczne.

Każdy z kolejnych czterech zestawów nosi nazwę Experiment! kit i został stworzony według tej samej koncepcji. Głównym elementem zestawu jest niewielkich rozmiarów płytka, która oprócz mikrokontrolera ma na wyposażeniu gniazdo USB, gniazdo do programatora/debugera, gniazda rozszerzeniowe oraz obszar do prototypowania. Każdy z zestawów różni się natomiast wyposażeniem dodatkowym, dołączanym do płytki z mikrokontrolerem. Może to być albo kolorowy wyświetlacz LCD i manipulator (joystick) w przypadku zestawu IAR Experiment! kit for STM32F429II-GC, albo monochromatyczny wyświetlacz LCD i płytka z sensorem pola magnetycznego w przypadku zestawu IAR Experiment! kit for STM32F429II-MM. Dostępne są również warianty tych zestawów z programatorem/debugerem J-Link Lite: IAR Experiment! kit for STM32F429II-GC-JL, IAR Experiment! kit for STM32F429II-MM-JL.

O autorze