Nowe wzmacniacze operacyjne firmy STMicroelectronics o niskim poborze mocy

Nowe wzmacniacze operacyjne firmy STMicroelectronics o niskim poborze mocy

Firma STMicroelectronics (ST) zaprezentowała wzmacniacze operacyjne TSU10X o niskim poborze mocy, które są częścią większej rodziny wzmacniaczy operacyjnych „micropower” w ofercie tego producenta. Układy zapewniają niski pobór mocy w całym zakresie temperatur pracy, co pozwala inżynierom na optymalizację bilansu mocy i żywotności baterii w aplikacjach.

Układy TSU101, TSU102 i TSU104 to odpowiednio konfiguracje pojedyncza (single), podwójna (dual) i poczwórna (quad). Maksymalny pobierany prąd w całym zakresie temperatur pracy ma wartość 800 nA przy napięciu zasilania 1,8 V, lub 850 nA przy napięciu zasilania 3,3 V, a typowy pobierany prądu wynosi jedynie 580 nA w temperaturze 25ºC i przy napięciu zasilania 1,8 V.  Również w całym zakresie temperatur pracy maksymalne wejściowe napięcie niezrównoważenia (maximum input offset voltage) wynosi 4,5 mV, a wejściowy prąd polaryzacji (input bias current) wynosi 300 pA. Wzmacniacze dysponują wejściem i wyjściem typu rail-to-rail, są zasilane napięciem z zakresu od 1,5 do 5,5 V, oraz mają parametr GBWP (Gain Bandwidth Product – iloczyn wzmocnienia i częstotliwości granicznej) określony typowo na 8 kHz.

Układy TSU10x są już dostępne w obudowach SC70, SOT23-5, DFN8, MiniSO8, QFN16 lub TSSOP14. Ceny zaczynają się od 0,50 USD za sztukę dla zamówień od 1000 sztuk.

O autorze