Brama USB do systemu IQRF

Brama USB do systemu IQRF

Firma Microrisc wprowadza do oferty kolejne urządzenie należące do systemu IQRF. Tym razem jest to wielofunkcyjna brama USB, pozwalająca na łączenie z systemem komputerów PC, nazwana GW-USB-05.

Urządzenie oparte jest na module TR-52D i pracuje w paśmie 868 lub 916 MHz (do wyboru). Jest wyposażone w antenę zrealizowaną w płytce PCB, mikrokontroler sterujący, pamięci EEPROM i Flash, stabilizator pozwalający zasilać całość z USB i dodatkową diodę sygnalizacyjną. Pracuje zgodnie ze standardem USB 2.0, jako urządzenie typu CDC lub Custom device (do wyboru). Brama GW-USB-05 jest wyposażona w bootloader pozwalający na aktualizację firmware’u, a jej wewnętrzny moduł TR można przeprogramowywać za pomocą środowiska IQRF IDE.

W trybie standby (gdy moduł TR jest uśpiony), brama pobiera 14 mA, a gdy moduł TR pracuje, dodatkowo pobierane jest od 1 do 24 mA. Całość ma wymiary 59,3 x 23,5 x 12.5 mm, waży 12 g i może pracować w temperaturach od 0 do 70°C.

GW-USB-05 może stanowić interfejs między systemem IQRF a komputerem PC, np. środowiskiem IQRF IDE lub aplikacjami użytkownika, pracować jako typowa brama sieciowa albo narzędzie diagnostyczne, ale też stanowić wygodny, bezprzewodowy programator RF PGM dla modułów TR.

Szczegółowe informacje.

Dystrybutorem produktów Microrisc w Polsce jest firma Soyter Sp. z o.o., Klaudyn, ul. Ekologiczna 14/16, 05-080 Izabelin, http://www.soyter.pl.

O autorze