Konkurs akademicki „Analog Design Contest 2014” firmy Texas Instruments

Firma Texas Instruments ogłosiła konkurs „Analog Design Contest 2014” na projekt wykorzystujący układy analogowe z oferty tej firmy. Konkurs Analog Design Contest to inicjatywa mająca na celu zachęcenie społeczności akademickich do zapoznania się z układami Texas Instruments i wykorzystania ich do stworzenia własnych, autorskich systemów. Każdy konkursowy projekt musi wykorzystywać co najmniej trzy układy analogowe lub dwa układy analogowe i mikrokontroler/mikroprocesor firmy Texas Instruments. Układy analogowe mogą zostać wybrane z następujących kategorii produktów: wzmacniacze, układy licznikowe (czasowe), komparatory, konwertery danych, układy interfejsowe, układy zasilania, układu radiowe, przełączniki, czujniki temperatury. Inne rodzaje układów również mogą zostać użyte, jednak nie będą liczone w ramach wymaganych w konkursie układów.

Uczestnikami konkursu mogą być studenci technicznych uczelni wyższych (również doktoranci). Dopuszczalne jest tworzenie grup projektowych od 2 do 5 osób.

W pierwszym etapie konkursu wybranych zostanie dwadzieścia zespołów, które awansują do drugiego etapu konkursu. Każdy z tych zespołów otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 1000 USD. W drugim etapie konkursu wybrane zostaną cztery najlepsze zespoły, które ponownie mogą liczyć na nagrody pieniężne. Za pierwsze miejsce przewidziana jest nagroda w wysokości 10000 USD, za drugie miejsce 5000 USD, a za trzecie i czwarte miejsce 2500 USD. Wszystkie zarejestrowane w konkursie zespoły zostaną nagrodzone bonem w wysokości 100 USD na narzędzia firmy Texas Instruments dostępne przez portal TI IC Europe Portal.

Ważne terminy konkursu

  • Zgłoszenie uczestnictwa w konkursie: do 28.02.2014 r.
  • Zamówienie narzędzi (TI IC Europe Portal): do 30.04.2014 r.
  • Dostarczenie dokumentacji: do 31.06.2014 r.
  • Ogłoszenie zwycięzców pierwszego etapu konkursu: do 30.09.2014 r.
  • Ogłoszenie zwycięzców drugiego etapu konkursu: do 31.10.2014 r.

Szczegółowe informacje o konkursie „TI Analog Design Contest 2014” można znaleźć na stronie www firmy Texas Instruments.

O autorze