Generatory Teledyne LeCroy WaveStation – teraz z szerszym pasmem

Generatory Teledyne LeCroy WaveStation – teraz z szerszym pasmem

Firma Teledyne LeCroy rozszerzyła swoją ofertę generatorów funkcyjnych i arbitralnych WaveStation o trzy nowe modele (seria 3000). Urządzenia pracują w paśmie do 160 MHz i mogą generować do 500 milionów próbek na sekundę – to odpowiednio trzy i cztery razy więcej, niż istniejące modele. Wszystkie nowe generatory mają większy, kolorowy wyświetlacz o przekątnej 4,3 cala, łatwy w obsłudze panel przedni i dwa kanały wejściowe. W skład zestawu wchodzi oprogramowanie do edycji przebiegów na PC.

Nowe generatory WaveStation 3000 pracują w paśmie 80 MHz (model WaveStation 3082), 120 MHz (WaveStation 3122) lub 160 MHz (WaveStation 3162). Przyrządy pracują z rozdzielczością 14 bitów i mają pamięć mieszczącą 16 tysięcy próbek (kpts) na kanał. W przypadku zapotrzebowania na dużą liczbę próbek możliwe jest wykorzystanie pamięci o pojemności 512 kpts w kanale 2. Ta cecha jest standardowa dla wszystkich nowych modeli.

Panel przedni urządzenia pozwala łatwo kontrolować podstawowe kształty przebiegów i różne tryby pracy. Dostępne są sygnały typu sinus, prostokąt, zbocze (ramp), impuls oraz szum. Na dużym wyświetlaczu widoczne są wszystkie istotne parametry i kształt przebiegu. Generator WaveStation pozwala na tworzenie dokładnych i stabilnych sygnałów. Wysoka częstotliwość próbkowania oraz wysoka rozdzielczość wraz z niskim poziomem wahań zegara (jitter) i poziomem zniekształceń harmonicznych zapewnia precyzyjne odwzorowanie przebiegu.

W pakiecie znajduje się oprogramowanie na PC, które upraszcza tworzenie i edycję przebiegów. Do dyspozycji jest wiele operatorów matematycznych, filtrów cyfrowych oraz możliwość edycji pojedynczych próbek. Dostarczana jest również wyczerpująca biblioteka przebiegów gotowych do użycia. Możliwe jest także ręczne narysowanie dowolnego przebiegu i użycie go do generacji. Dodatkowo za pomocą przyrządu WaveStation można zaimportować przebieg zarejestrowany za pomocą oscyloskopu WaveAce poprzez USB, a następnie odtwarzać go w WaveStation.

Urządzenia WaveStation można kontrolować zdalnie lub połączyć z systemem pomiarowym za pośrednictwem łącza USB lub GPIB. Port USB umieszczony na panelu przednim umożliwia łatwe zapisywanie przebiegów.

Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej firmy Teledyne LeCroy.

Dystrybutorem produktów LeCroy w Polsce jest firma NDN – Zbigniew Daniluk, ul. Janowskiego 15, 02-784 Warszawa, tel/fax: 22 641-61-96, 22 644-42-50, 22 641-15-47, e-mail: ndn@ndn.com.pl, www.ndn.com.pl.

O autorze