LinkedIn YouTube Facebook
Szukaj

Wstecz
Aktualności

Nowe mikrokontrolery w rodzinie tinyAVR firmy Atmel

Nowe mikrokontrolery w rodzinie tinyAVR firmy Atmel

Firma Atmel Corporation rozszerzyła rodzinę swych 8-bitowych mikrokontrolerów tinyAVR o miniaturowe i energooszczędne modele ATtiny441 i ATtiny841.

Układy Attiny441 oraz Attiny841 mieszczą się w obudowie QFN o wymiarach 3 x 3 mm i dysponują pamięcią Flash o pojemności odpowiednio 4 lub 8 kB. Nowe mikrokontrolery oferują dodatkowe możliwości z zakresu funkcji analogowych i komunikacyjnych oferując między innymi przetwornik A/C ze skalibrowanym, wewnętrznym napięciem odniesienia i 12 kanałami pomiarowymi, dwa niezależne interfejsy USART z funkcją budzenia oraz interfejs SPI i I2C. Układy udostępniają również wewnętrzny oscylator o tolerancji częstotliwości 2%, który między innymi pozwala na komunikację za pośrednictwem UART bez konieczności używania zewnętrznego oscylatora. Wszystkie te zasoby mieszczą się w miniaturowej obudowie z 14 wyprowadzeniami.

Oprogramowanie dla mikrokontrolerów Attiny441/448 można tworzyć za pomocą środowiska programistycznego Atmel Studio 6. Programiści mogą korzystać z płytki Atmel AVR Dragon Board dostępnej w cenie 49 USD.  Modele Attiny441 oraz Attiny841 są również obsługiwane przez narzędzia STK600, AVRONE, JTAGICE mkII, JTAGICE3 i AVRISPmkII.

Układy Attiny441/841 są dostępne w ilościach hurtowych jak też w formie próbek. Więcej informacji można znaleźć na stronach produktowych: Attiny441 oraz Attiny841.

Autor: Atmel