Obudowy do kamer Raspberry Pi

W maju bieżącego roku pojawił się na rynku nowy dodatek rozszerzający możliwości popularnego Raspberry Pi – płytka ze zintegrowaną kamerą. Kilka miesięcy później udostępniono także wersję z kamerą podczerwoną. Firma TEKO, produkująca kilka niezależnych akcesoriów dla RPi, wprowadziła teraz na rynek specjalne modele obudów dla tych nowych produktów.

Firma TEKO ma w ofercie kilka różnych akcesoriów do Raspberry Pi, o których dystrybutor pisał już na swojej stronie. Są wśród nich radiatory, uchwyty do montażu na monitorach oraz – przede wszystkim – obudowy TEK-BERRY. Wprowadzone teraz do sprzedaży nowe, ruchome obudowy RPI-CAM pozwalają zabezpieczyć płytkę RPi Camera Board przed uszkodzeniami i stabilnie zamontować ją na TEK-BERRY za pomocą śrubki lub do innych powierzchni za pomocą rzepu.

Obudowy RPI-CAM są dostępne w trzech wersjach kolorystycznych: białej, czarnej i przezroczystej. Ich wymiary to 50 x 50 x 10 mm. Można je zamawiać samodzielnie lub od razu kupić TEK-BERRY z RPI-CAM, pod wspólną nazwą TEK-CAM.

Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie producenta: http://www.teko.it/en/prodotti/famiglia/PO/serie/145.

Dystrybutorem produktów Teko w Polsce jest firma Soyter Sp. z o.o., Klaudyn, ul. Ekologiczna 14/16, 05-080 Izabelin, http://www.soyter.pl.

O autorze