Nowe kontrolery przycisków dotykowych od Microchip

Firma Microchip przedstawiła nową rodzinę pojemnościowych kontrolerów dotyku o nazwie CAP12XX. Układy te pozwalają projektantom na łatwe tworzenie tanich interfejsów dotykowych. Zastosowania sugerowane przez producenta obejmują między innymi elektronikę konsumencką (tablety, drukarki, odtwarzacze muzyki, sprzęty AGD i telewizory), a także motoryzację (interfejsy kontroli, deskę rozdzielczą i sterowanie światłami).

Rodzinę CAP12XX tworzy sześć układów. Poszczególne modele różnią się od siebie przede wszystkim liczbą kanałów (od 3 do 14), rodzajem obudowy (QFN, TDFN, VDFN)  i liczbą wyprowadzeń (od 8 do 16). Kontrolery dysponują interfejsem komunikacyjnym typu I2C i mogą być zasilane napięciem o wartości od 3 do 5,5 V.

Wszystkie sześć układów CAP12XX jest już dostępnych jako próbki oraz w ilościach hurtowych. Ceny zaczynają się od 0,37 USD za sztukę przy zamówieniach 10.000 sztuk.

W sprzedaży dostępna jest płytka testowa o nazwie CAP1298 Evaluation Board.

Dystrybutorem Microchip w Polsce jest firma Future Electronics, ul. Panieńska 9, 03-704 Warszawa, http://www.futureelectronics.com.

O autorze