Nowe złącza bezśrubowe Euroclamp

Włoska firma Euroclamp wprowadziła do swojej oferty nowy model złączy służących do podłączania przewodów do płytek PCB, oznaczony symbolem MVEM5xx-5-V. Są to miniaturowe, bezśrubowe złącza wyposażone w zaciski w formie przycisków na sprężynach, gwarantujących szybki i łatwy montaż przewodów do płytek oraz możliwość odłączania przewodów w dowolnym momencie bez użycia jakichkolwiek narzędzi.

Złącza MVEM5xx-5-V zostały zaprojektowane dla przewodów o przekroju 1,5 mm2 (16 AWG), mają wysoką odporność na naprężenia i tolerują prąd do 12 A. Maksymalne napięcie normalnej pracy to 250 V, ale testowane są przy obciążeniu 2 kV (RMS) przez 60 sekund.

Złącza mają wymiary 15 (wys.) x 10 (głębokość) x 5 (rozstaw pinów) mm. Są dostępne w wersjach o dowolnej liczbie wyprowadzeń, oznaczonej w nazwie modelu xx (np. wersja 3-pinowa ma symbol MVEM503-5-V).

MVEM5xx-5-V są wykonane z tworzywa spełniającego normę palności UL 94 V0 i mogą pracować w temperaturze od –40 do +120°C. Na zamówienie dostępna jest wersja spełniająca wymogi tzw. Glow Wire Test.

Standardowo obudowa MVEM5xx-5-V ma kolor zielony, ale dostępne są też w wersji szarej, czarnej, niebieskiej, czerwonej, żółtej i pomarańczowej, a na specjalne zamówienie także w innych kolorach.

Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie producenta.

Dystrybutorem produktów Euroclamp w Polsce jest firma Soyter Sp. z o.o., Klaudyn, ul. Ekologiczna 14/16, 05-080 Izabelin, http://www.soyter.pl.

 

O autorze